Ten mohl nasadit do duelu dva hráče áčka loučící se kladenskými barvami – Tatanašvilliho a Novotného (oba se vrací do svých klubů – Plzně a Žižkova). A oba se také podíleli na brzkém úvodním gólu domácích. Novotný si došel pro faul a následnou standardku poslal Vincenc přesně na hlavu Gruzínce, který se tak rozloučil se svým docela povedeným angažmá.

A mohl ještě lépe, jenže proti byli rozhodčí, kteří jeho i F. Mašanského několikrát zastavili ofsajdovým praporkem, i když se zdálo, že úplně mylně.

Chomutov po obdržené brance ještě tolik kvality neukázal, ale hned po obrátce se vše změnilo. Hosté vládli hlavně ve středové formaci, brzy se také dostali do čisté šance, ale J. Rouček Eiselta bravurně vychytal. Poté už se Kladenští bránili lépe a do tutovky Chomutov nepustili.

Jenže ve druhé minutě nastavení Jaráb prohrál souboj, Rouček vyběhl na půl cesty a Hyneš ho pohodlně přehodil – 1:1. Závěrečná nervózní vložka mezi oběma tábory, kterou odstartoval Výborný zákrokem na Šebka, už vedla jen ke žlutým kartám. „Hru výborného Chomutova, který ukázal, že není náhodou v tabulce vysoko, jsme docela ustáli, ale rozhoidla hrubá individuální chyba Jarába. Situaci podcenil, nechal se přeskočit. Je to velká škoda, mohli jsme být prakticky zachráněni, takhle se zase budeme nervovat,“ zlobil se Radek Duda a dodal, že bod by nebral ani před začátkem duelu. „Vůbec, chtěl jsem dnes vyhrát a věřil, že se to povede.“

Kladno B – Chomutov 1:1 (1:0). Branky: 5. Tatanašvilli – 90. (+2) Hyneš. Rozhodčí: Chládek – Aubrecht, Melničuk. Diváků: 150.

Kladno B: J. Rouček – Vincenc (65. Výborný), Rendla, Nejedlý, Jaráb – Tóth, Novotný, Hartman (75. Bambur), Čurda (89. T. Rouček) – Tatanašvilli, F. Mašanský.

Chomutov: Zaťko – Vait, Hyneš, Moravec, Šebek – Čonka, Doksanský, Eiselt, Da Silva (77. Slajchrt) – Danovski, Ilavskij.