„Zcela určitě je na hráčích teď daleko víc vidět, že si věří a i v utkání s Brnem prokázali, že umějí i fotbalově, nejen bojovností. Ale musíme být pořád při zemi. Zápasů je před námi ještě moc, bodů ve hře také, stále bojujeme o záchranu, i když bodový náskok vypadá tak, jak vypadá. Ale nesmíme tomu uvěřit,“ varuje i kouč Kladna Martin Hřídel.

Jeho mužstvo odjede už v sobotu bez obránce Jana Procházky (osm žlutých karet), útočníka Františka Mašanského (dlouhodobé zranění) a také záložníka Lukáše Zoubeleho (obnovené zranění kotníku). „Musím se přiznat, že mi je někdy až líto hráčů z lavičky, kteří bojují a pracují. Předvádějí to na tréninku, tak i v přípravném zápase v Cottbusu, kde prokázali, že do základní sestavy patří. My ji ale tolik měnit nebudeme. Jedinou změnu, kterou asi uděláme, je na místě Zoubeleho, který se zranil,“ netají Hřídel.

České Budějovice jsou spolu s Olomoucí nejoblíbenějším kladenským soupeřem v lize. Dynamo ještě nikdy SK neporazilo a uhrálo v pěti utkáních jen dvě remízy. Obě byla bezbrankové a v loňském roce. Před dvěma lety Kladno dokonce vyhrálo na jihu Čech 2:0. „Bráním se takovým pohledům. Každá série jednou končí. Samozřejmě, že bychom rádi navázali na úspěšné výsledky, aby série bez porážky proti Českým Budějovicím pokračovala. Určitě se objeví v médiích, že jsou pro nás příjemným soupeřem, ale to vůbec není pravda. Především je to soupeř, který ještě není zachráněný a udělá všechno pro to, aby doma zvítězil,“ opět varuje Martin Hřídel.

Rudolf MUZIKA, Miroslav BUREŠ