„Nevím, zda už peníze dostali, ale příkaz byl dán, takže vše bude v pořádku,“ potvrdil v pondělí ráno předseda klubu Josef Drahota.

S městem by také nerad válčil, byť to poslední tiskovce na radnici na nic jiného než na velký boj nevypadalo. Ukázalo se ale, že byť by byl jeden z podpisů na původní směnce opravdu falšovaný, jak se snažil jeden z podepsaných městu tvrdit, vlastně šlo jen o bublinu – dluh je totiž o pár dnů později uhrazen.

Kde na něj SK vzal peníze, to Drahota netajil. „Samozřejmě jsme doufali, že vše dopadne jinak, ale když město peníze chtělo splatit teď, museli jsme to udělat a půjčit si jinde. Změnil se tak jen věřitel,“ hořce se usmívá Drahota.

Ten naopak míní vztahy s městem narovnat, aby byly ku prospěchu fotbalu. „Chceme s nimi vycházet, aby to mělo nějakou kulturu. A požádáme je i dotaci na mládež i dospělé,“ netají první muž problémy sužovaného klubu.

Fanoušky zajímá i osud A mužstva ve druhé lize. Znám není začátek přípravy, která už by měla být zahájena, znám není trenér a ani hráči. Drahota ani tady není pesimistický, byť přiznává, že katastrofický scénář vedení také může použít. „Počítáme s ním. Ale spíš chceme druhou ligu dohrát a také zachránit. Je to pro nás dost důležité. Ale co se týče hráčů i realizačního týmu, tam zatím konkrétní být nechci, byť už jednání vedeme. Smlouvy však zatím podepsány nejsou,“ říká Drahota.

Kladenský deník ovšem zjistil, že nejdál jsou jednání o trenérovi, jímž by se mohl stát Jaroslav Peřina. Mladý kouč, který vedl hlavně mládežnické celky (v Kladně nastupoval s Meteorem), naposledy pak šéfoval extraligovému dorostu pražské Slavie. Nyní má vazby na Duklu Praha, která připravuje A tým pro I. ligu. Její rezervní hráči by v Kladně měli na jaře vypomáhat.

Podle informací z minulého týdne se na katastrofický scénář připravovalo i město Kladno. Pokud by jedenáctimilionový dluh nebyl uhrazen, létala ve vzduchu varianta, že by klub převzalo právě město a dosadilo by na na post jeho šéfa známého prvoligového bafuňáře Zdeňka Kudelu (naposledy působil v Mladé Boleslavi).

Kudela vztah ke Kladnu má, jeho syn Matyáš zde hrával v dorosteneckých kategoriích a nyní působí v sousedním Novém Strašecí.

Město ústy svého mluvčího Viléma Frčka kontakt s Kudelou popřelo, ale i Drahota i něčem takovém slyšel. „Oficiálně o tom nevím nic, ale subjektivní názor mám. Byla to podle mého názoru varianta města, pokud bychom dluh nezaplatili,“ domnívá se.

O další budoucnost klubu se zajímají i hráči, kteří by o víkendu 15. - 16. ledna odehrát první zápasy přípravy v rámci Tipsport Cupu. V sobotu s Libercem a v neděli s Varnsdorfem. Oba se hrají tradičně v Děčíně.

Zkušený Pavel Bartoš ale mnoho informací nemá. „Vím jen to, že bychom se měli ve čtvrtek sejít na prvním tréninku i s novým trenérem. Věřím, že se dostaví i vedení a řekne, jak vše půjde dál. Rád bych řekl víc, ale opravdu nevím,“ krčil Bartoš rameny.

Co se týče závazků klubu k hráčům, o tom Bartoš mluvit také nechtěl. „Před Vánoci jsme něco dostali. Každopádně nic proti SK říkat nechci, do léta tady mám smlouvu. Ale je pravda, že pokud by nám ve čtvrtek někdo naznačil nějaký katastrofický scénář, musím si už hledat jiné zaměstnání s pravidelným příjmem a z fotbalu se stane koníček,“ míní jedenatřicetiletý univerzál, jemuž je právě jeho věk, byť není nejvyšší, dost velkou překážkou. Bude mu totiž bránit v jiném angažmá v nějakém ligovém celku. „To je pravda, kluby dnes spíš šetří, a když peníze vydají, tak na mladé kluky. Nás, staré pušky, už nikdo nechce,“ usmál se Pavel Bartoš.