Trenér Stanislav Hejkal nemůže počítat s hráči, s nimiž se vedení SK zatím nedohodlo na smlouvě. Hlavně se zkušeným exligovým stoperem Martinem Hyským. Ale také s Tomášem Cigánkem, i jemu skončila s Kladnem smlouva a nová dohodnuta není. Ten by podle sportovního ředitele klubu Eduarda Nováka hrát mohl, je stále kmenovým hráčem SK, ale není zdravotně úplně v pořádku. Domluveno ještě není ani angažmá slávisty Koblera, ale ten je zraněn a stejně by hrát nemohl. "S Cigánkem si sedneme v pondělí a budeme jednat. U Koblera to vypadá nadějně, jenže kvůli potížím s ramenem hrát nemůže. Co se hyského týče, má nějaké požadavky, my mu dali nižší nabídku. Buď se někde sejdeme, nebo ne," dodal Eduard Novák.

Tenmá však také pozitivní zprávy. Tvořivý záložník Filip Trantina a ostravský stoper Radek Coufal se s vedením na kontraktu domluvili a hrát tedy mohou. Trantina bude hostovat zatím půl roku, Coufal celou sezonu.

Trenér Stanislav Hejkal poslal zpět do svého mateřského klubu ostravskou dvojici Križan - Přecechtěl. První se jako krajsní obránce moc neosvědčil, druhý sice v útoku vypadal nadějněji, ale lepší než kmenoví borci SK nebyl. "Byl by to sedmý útočník, nemá cenu ho tady držet. Místo Križana bychom ale krajního beka sehnat potřebovali, abychom mohli vysunout Bartoše do zálohy," dodal Stanislav Hejkal.

Co se týče Velimi, kouč SK si informace sehnal. Hovoří o tom, že v kádru je ze známějších hráčů pouze kvalitní útočník Kacafírek. „Velim má hru postavenou na ohromné bojovnosti, právě na ni nejvíc sází,“ uvedl Hejkal.

Koneckonců jeho tým v lize nehrál jinak, lépe řečeno bez bojovnosti nikdy neuspěl.

Pro velimské, ale i kolínské příznivce bude zápas když ne svátkem, tak lákavým bonbonkem. „Pochopitelně nás čeká hodně těžký soupeř, ale pokusíme se ho překvapit,“ říká velimský trenér Jakub Stach. Pro velimské hráče i fanoušky by to měl být svátek. „Spíš to bereme tak, že je to zpestření přípravy,“ krotí optimismus velimský kouč. „A budeme potřebovat také pomoc fanoušků,“ láká do ochozů příznivce.