Legendární fotbalový útočník se stal nejznámějším kladenským hráčem v historii, je po něm pojmenovaný i stadion. Ale jako by se jeho osobní tragédie s časovým odstupem přenesla na jeho milovaný klub. V posledních letech se totiž na Kladno přilepila kletba častých a vážných zranění – hráčů domácích i soupeře… Rozhodně nejde o úmysly, spíš jen pekelně smůlovaté ne/náhody. „Taky bych to tak nazval. Je to jenom vyloženě smůla,“ přitakal tiskový mluvčí klubu Miroslav Bureš.

Vážných úrazů se ve spojení s kladenským fotbalem za poslední tři roky stalo hned šest, otřesných i „mírnějších“. Několikrát se volala sanitka, dvakrát šlo o holý život…

18. října 2009 (Kladno – Slavia)

V neděli byl naposledy vážně zraněn slávistický gólman Deniss Romanovs. Kladenský Jaromír Šilhan nešťastně prošlápl hlavu lotyšského brankáře, jehož musela odvést sanitka. „Deniss má mnohačetné tržné rány na hlavě a na zátylku, nemohl hýbat hlavou, protože má pohmožděnou krční páteř,“ sdělil mluvčí sešívaných Ondřej Zlámal.

5. října 2009 (České Budějovice – Kladno)

Jestli Romanovse odvezla záchranná služba, u Víta Beneše šlo o život. Před dvěma týdny kladenský mladík zůstal ležet na zemi se zapadlým jazykem po souboji s budějovickým Peterem Černákem. Beneše museli přímo na trávníku oživovat, půl minuty nedýchal.

5. dubna 2009 (Kladno – Brno)

Roman Smutný se poprvé objevil v základní sestavě Brna, navíc proti Kladnu, kde předtím působil. Chtěl si duel užít. Neužil. „Šel jsem do souboje s Martinem Švejnohou a jedním kladenským hráčem a asi o deset sekund později mi začala po tváři kapat krev. Běžel jsem na střídačku s rozbitou hlavou. Vůbec mě to nebolelo,“ líčil tehdy smolař Smutný.

25. ledna 2009 (Kladno – Brno, zimní turnaj)

Kladenský Jiří Šisler trefil ve finále Tipsport ligy Tomáše Polácha do čela. Brněnský hráč měl i v televizi viditelnou díru v hlavě, podrobil se operaci čelní kosti, byla mu vsazena titanová destička a na trávníky se vrátil až po sto dnech.

21. září 2008 (Boleslav – Kladno)

Boleslavský Michal Papadopulos během pouhé půlhodiny „vyřadil“ ze hry hned dva kladenské hráče. První byl Patrik Gross, který střídal po úderu loktem se zlomeným nosem a otřesem mozku. Byl dva týdny mimo hru. Další faul – Papadopulos nakopl ve vzduchu kolenem Pavla Bartoše, který chyběl dva měsíce.

22. října 2006 (Teplice – Kladno)

Když kladenského útočníka tmavé pleti Dave Simpsona trefil loktem teplický Kaufman, začal boj o život. Podle doktora Vladimíra Lemona tehdy hráč po přenosu do šatny kolaboval a on se bál, že by mohl zemřít. „Bylo to, jako by dostal do hlavy baseballovou pálkou,“ přirovnal doktor Lemon. Vše dobře dopadlo.