Oba celky na jaře udivují. Liberec je ze všech mužstev nejlepší, postoupil na druhou pozici a pokud už neztratí ani bod, zajistí si kvalifikaci o Ligu mistrů. Kladno je v jarní tabulce šesté, předvádí hezký fotbal, nicméně stále ještě není zachráněno – proto musí hrát na tři body také.

V souboji s nejlepším týmem jara budou však budou chybět kvůli čtyřem žlutým kartám Lukáš Hajník a zřejmě i Jan Procházka, který stále netrénuje kvůli zranění. Trenéři Hřídel s Hejkalem tak mají vážné problémy s levou stranou, kde navíc minule v Teplicích zklamal Dubský. Oproti zápasu na Stínadlech se ovšem do sestavy naopak mohou vrátit Ondřej Szabo a Lukáš Zoubele.

„Určitě bychom rádi navázali na tři úspěšné zápasy v domácím prostředí. Ale čeká nás soupeř, který je hrozně moc silný, co se týká produktivity v ofenzivě. Dělá na mě dojem takového nenápadného týmu, který nic nevyhlašuje, i když se o něm samozřejmě ví, že hraje o poháry a bude se o ně snažit. Ale jsou klidní, ani se o nich moc nepíše, což je jejich velká výhoda. Znovu musím zopakovat, že jejich ofenzivní síla, ať už Keričem, Dočkalem, Papouškem nebo Nezmarem, je opravdu velice vysoká,“ míní kouč Martin Hřídel. A to zapomněl na Blažka, jenž rozhodl minulé utkání s Žižkovem a stává se z něj ideální střídající žolík. Takovou roli měl před dvěma lety,“ kdy v závěru zápasu v Kladně vstřelil jedinou a rozhodující branku.

Liberec válí venku i na jaře a Hřídel to moc dobře ví: „Měli určité období, kdy z venku vůbec body nevozili a všechno získávali doma. To však zlepšili a právě díky tomu bojují o Ligu mistrů.“

Že Severočechy tak sleduje, na tom není nic podovného, prožil tam jako hráč i trenér krásné roky a dokonce mistrovský titul. „Působil jsem tam dlouhou dobu a Liberci samozřejmě, vyjma tohoto utkání, přeji. Takže budu moc rád, když se nám podaří navázat na domácí úspěšnou sérii. A pokud bychom vyhráli, tak bychom byli velmi blízko záchraně,“ uvědomuje si.

takhle už mluvil před zápasem s Příbramí, a přestože tým úkol zvládl, stále nemá nic jisté. Hlavně díky náslédné výhře Příbrami a úspěchům Zlína, jenž zvítězil už čtyřikrát v řadě. „Série Zlína je opravdu obdivuhodná. Pokud by takhle pokračoval, tak my musíme získat minimálně pět bodů.“

Perličkou utkání může být start někdejších slávistů hostujících v kladenském dresu a později přestoupivších do Liberce – Marcela Gecova a Bořka Dočkala. První je ale po zranění a jeho start jistý není.

Jak mohou v neděli nastoupit
Kladno: Pavlík - Bartoš, Drsek, Beneš, Dubský (Jaráb) - Bartek, Szabo, Strnad,Šisler - Zachariáš, Klinka. Trenéři Hřídel a Hejkal.
Liberec: Zlámal -Janů,Dejmek,Košťál,Vulin -Dočkal,Holeňák,Papoušek,Liška -Nezmar,Kerić. Trenér Škorpil.