„A to je právě ono, můžeme být svázaní. Proto s Martinem Hřídelem usilovně pracujeme hlavně na psychické pohodě mužstva. Jak konkrétně? Se všemi jsme vedli individuální pohovory, proč nehráli dobře v Plzni. Každý mohl říci svoje, pak i své výtky ke spoluhráčům. Tyhle dvojice jsme pak pozvali znovu, aby si vše vyříkaly. Poslední tři tréninkové dny pak byly podle mého pocitu výborné,“ tvrdí jeden z dvojice koučů Stanislav Hejkal.

Ten paradoxně mohl v příštím ročníku na lavičce Ostravy sedět, ale nestane se tak. Jeho bývalý nadřízený Miroslav Koubek se svým lasem neuspěl. „Není tajemství, že mi nabídl post asistenta, do Ostravy by měl jít trénovat. Ale pan Koubek je autoritativní člověk a já bych u něj neměl tolik pravomocí, co v Kladně,“ vysvětluje Hejkal, proč klubové barvy nezmění.

V Ostravě působí rovněž exkladeňák Tomáš Marek, ale ani jeho přítomnost zřejmě domácím body nezajistí. „To určitě ne, i když máme zprávy, že nastoupí,“ hlásí Hejkal, podle něhož má z jeho kádru potíže jen Patrik Gross.

Kladno bude mít podle něj i pozorovatele na ostatních stadionech, kde hrají jeho protivníci – tedy v Jablonci a Brně. „Samozřejmě, že ano. Pokud Jablonec uhraje alespoň bod, jsme zachráněni. jenže jaro nám ukázalo, že spoléhat nemůžeme na nikoho, jen sami na sebe. Koneckonců v našich kalkulacích nás překvapilo jen to, že Bohemka porazila Mladou Boleslav. S tou jsme naopak my zbytečně prohráli a tenhle výsledek mě mrzí z jara nejvíc. tak slabou Boleslav těžko kdy potkáme,“ dodal Stanislav Hejkal.

Očekávaný zápas začne v sobotu v 15 hodin.