Ta už nepřijede s exkladenským trenérem Šilhavým, jehož se během podzimu zbavila, ani s největší letní posilou Horváthem. Ten dostal čtvrtou žlutou kartu stejně jako kladenský Killar a oba tak budou v důležitém mači scházet. Pásku si budou mut vzít jejich náhradníci.

V týdnu se prakticky vyprázdnila kladenská marodka, až na dlouhodobě zraněného Mašanského jsou v tréninku všichni hráči. „Je pravda, že se nám hráči, kteří byli zranění, pomalu uzdravují, takže můžeme počítat téměř s celým kádrem. Ovšem nemůže hrát Killar,“ mrzí trenéra Martina Hřídela. „Samozřejmě, že je to oslabení. Lukáš je naším kapitánem a je to opora týmu. Navíc v posledních zápasech vytvořili s Benešem kvalitní stoperskou dvojici. Budeme se snažit ho nahradit, máme další zkušené fotbalisty. Ale vzhledem k tomu, že to teď fungovalo, je velká škoda, že nemůže hrát.“

Plzeň se v posledních zápasech pod novým koučem Pavlem Vrbou rozjela a v pěti zápasech po sobě neprohrála. Toho si samozřejmě kladenští trenéři všimli. „V poslední době je Plzeň pro všechny týmy kvalitní soupeř. Už ta bilance trenéra Vrby, dvě remízy a tři vítězství a hodně bodů z hřišť soupeřů nám oznamuje, že to je velmi silný soupeř, který pro nás bude těžký. Vzhledem k tomu, že většinu bodů jsme získali v domácím prostředí, budeme se snažit na to navázat. Opravdu potřebujeme vyhrát,“ je jasné Martinu Hřídelovi.

Západočeši jsou favoritem. Přesto si kouč Vrba myslí, že je čeká možná nejtěžší duel podzimu. „Kladno je v situaci, že je pro něj cenný každý bod. Navíc doma hraje velmi dobře. Když k tomu připočtete nepříliš kvalitní trávník, čeká nás těžký boj,“ vysvětluje trenér a dodal: „Taktikou Kladna je neotvírat příliš prostor, spíše čekat na chyby soupeře v rozehrávce a vyrážet do rychlých protiútoků. Na to si musíme dát velký pozor, abychom soupeři zbytečně nenahráli do karet,“ upozorňuje plzeňský trenér, jenž musí oželet i absenci defenzivního záložníka Trappa. „Když chybí hned dva hráči ze středu zálohy, to už je dost. Ale já jsem přesvědčen, že máme dostatečně široký kádr na to, abychom oba zmíněné fotbalisty dokázali nahradit,“ uzavřel Vrba.

Jak mohou v neděli nastoupit

Kladno: Pavlík - Bartoš, Procházka (Gross), Beneš, Hajník -Smutný, Herzán, Strnad, Szabo, Cigánek - Šilhan.

Plzeň:Ticháček-Rada ,Halama ,Navrátil -Limberský ,Tatanašvili, Petržela, Jiráček (Hochmeister),Kolář - T. Krbeček,Rezek.

A jedna zajímavost… V říjnu 1990 se ve II. lizePlzeň v Kladně ujala vedení gólem Pavla Nedvěda (byla to jeho druhá a poslední branka v jediné sezóně v plzeňském A-týmu), za domácí ale brzy vyrovnal současný trenér týmu Martin Hřídel z penalty na konečných 1:1.