Ve třech vzájemných utkáních Kladenští uhráli jediný bod za remízu 0:0 na jaře 2007. V Příbrami předtím podlehli 0:1 a loni na podzim 0:2. „Chceme zbořit další mýtus. Na Žižkově jsme také nikdy nebodovali a teď ano, předtím jsme prvně skórovali proti Slavii. A vlastně jsme také poprvé nebodovali s Budějovicemi,“ vypočítal všechny premiéry jara jeden z koučů SK Stanislav Hejkal.

On i Martin Hřídel měli ale v týdnu hodně vrásek na čele. V zápase na Žižkově se jim prakticky rozpadla obrana, když nedohráli Drsek s Procházkou a sebezapřením Beneš i Bartoš. U posledního je situace nadějná, jinak to ale Hejkal vidí černě. „Kluci svoje zranění léčí, ale zatím to dobře nevypadá. Nejhůř je na tom Procházka mající nějaký problém s páteří,“ smutní Hejkal, podle něhož se tak může dostat na hráče z lavičky náhradníků, což ovšem na Žižkově moc nevyšlo. Hlavně odchod Drska se ukázal jako hodně citelný.

Mezi hráči panuje také docela dobrá nálada, byť na Žižkově se dalo záchraně přiblížit ještě více. „Nedokážu si představit, že bychom se neudrželi. Máme to ve svých rukou. Náš náskok je dostatečný, i když je do konce ještě pět kol. Nějaké bodíky musíme udělat, to je jasné, ale věřím, že se nám to podaří. Na jaře jsme udělali velký kus práce,“ tvrdí kapitán týmu Ondřej Szabo na klubovém webu.

Tomu je jasné, že zápas s Příbramí bude asi opatrnější a jiný než byly ty poslední v Kladně. „Samozřejmě. Asi každému se hraje lépe proti někomu, kdo nastoupí s otevřeným fotbalem. Jako třeba Brno nebo Slavia. Taky očekávám, že to nebude zrovna případ Příbrami. Ta přijede spíš zatažená, bude hrát na brejky jako my na hřištích soupeřů. Rozhodne důraz v pokutovém území a větší touha po vítězství.“

O tom, že by oba nedělní soupeři hráli na remízu, nechce slyšet Stanislav Hejkal. „Nejsme Jánošíci. Byť přiznávám, že výsledky v sobotu ze Zlína a v neděli na Žižkově sledovat budeme. Divákům každopádně slibuji, že budeme hrát na vítězství, které by nám hodně pomohlo směrem k záchraně v soutěži,“ uzavřel mladší z kladenských kou­čů.

Jak mohou v neděli nastoupit
Kladno: Pavlík – Bartoš, Drsek (Gross), Dubský, Hajník – Bartek, Zoubele, Szabo, Cigánek – Klinka, Zachariáš (Šilhan).
Příbram: Hruška – Štochl, Tarczal, Pleško, Fantiš – Huňa, Nechvátal (Cafú), Nohýnek, Plašil – Biyik (Klesa), Borek.