SK Kladno – 1. FK Příbram 0:1 (0:1)

Jestli si někdo myslel, že tahle mužstva umí jen nudný fotbal, brzy ho obě strany přesvědčily, že to tak být nemusí. Domácí i hosté ukázali, co je zdobilo v prvním kole ligy a celou první půli odehráli velmi aktivně. Příbramští hrozili už od 2. minuty, kdy se k zakončení dostal Dort. Minul stejně jako později Rodrigues, Huňa a hlavičkující Plašil, ale na druhé straně se také mohlo skóre měnit. Krbečkovo podběhnutí centru neztrestal Strnad, jehož hlavička mířila těsně mimo, aktivní Klinka připravil další hlavičkovou možnost Szabovi a Holub se dostal přes dva beky, jenže třetí jeho ránu zablokoval.
To už se obloha nad Kladnem hodně zatáhla a v sílícím dešti a bouři udeřili hosté. Minutu před pauzou nacentroval Klesa na zadní tyč, domácí obránce Mráz neuhlídal Huňu a ten hlavou nedal Pavlíkovi šanci. „V první půli jsme byli docela trapní, zápas to asi rozhodlo,“ suše konstatoval kladenský kapitán Ondřej Szabo.

Se začátkem druhé části to dlouho optimisticky nevypadalo, ale po celkem tři čtvrtě hodinové přestávce bouře s kroupami ustoupila a sudí Jílek dal pokyn ke hře. Ta připomínala spíše vodní pólo s tím, že Kladno se zuřivě tlačilo do útoku, vyrovnat se mu ale přes enormní snahu nepovedlo.

Nejblíže byl Zoubele po centru střídajícího Moravce, jenže hlavou trefil pouze tyč. V závěru se neprosadil ani Beneš, naopak hosté v předposlední minutě konečně dotáhli jeden z nadějných brejků a Dos Santos pojistil jejich cenné vítězství. „Řekl bych, že po čtyřicetiminutové pauze nám chvíli trvalo, než jsme se zase dostali do hry. Naštěstí jsme pak jeden brejk zvládli a navázali na jarní výhru v Brně,“ pochvaloval si autor první trefy hostů Daniel Huňa. Podle něj hostům vyhovovalo spíše sucho. „Na tom se nám dařila kombinační hra. Na mokru pak Kladno nakopávalo míče, hra vlastně žádná nebyla. Ale myslím, že zápas bychom zvládli i na suchu, i když je pravda, že jediné hodně mokré místo před šestnáctkou nám trošku pomáhalo“ dodal kapitán Příbrami.

Branky: 44. Huňa, 89. Dos Santos. Rozhodčí: Jílek 2 – Slavík, Tacina. ŽK: Strnad - Rodrigues. Diváci: 2645.

Kladno: Pavlík 2 – Mráz 4, Beneš 3, J. Procházka 3, Hajník 4 (70. Moravec 3) – Zoubele 3, Strnad 2, Szabo 2, Holub 3 – Tatanašvili 3 (78. Zachariáš), Klinka 2 (64. Šilhan 3). Trenér Hřídel.

Příbram: Krbeček 1 – Plašil 2, Müller 2, Štochl 3, Nohýnek 3 – Klesa 2, Dort 2 (66. Dos Santos 2), Borek 2 (27. Tarczal 3), Fantiš 4 (70. Pilík 3) - Rodrigues 3 – Huňa 2. Trenér Marko.

Ohlasy trenérů

Karol Marko (Příbram): Co se nepovedlo v Ostravě, byť tam podmínky byly ve druhé části podobné, to se povedlo dnes. A to přes potíže se sestavou, protože Pleško dostal teplotu a zranil se Borek. Kladno má velmi kvalitní defenzivu a hlavně brejky. Zejména Klinka, na toho jsem se informoval i v Trnavě a ukázal to. Vyvarovat se standardek se nám dařilo jen do půle, pak už domácí hráli po anglicku, na dlouhé míče. A byli nepříjemní, navíc když se nám nepovedlo zúročit nadějné brejky. Proto jsme se trošku strachovali o výsledek. Chlapce musím pochválit. Co se týče počasí, mě nezaskočilo. Já trénoval v Mexiku a tam je to běžné. Ještě jsme si s Brazilci dělali legraci, oni to také znají. Tady se tady z toho dělá problém, ale chápal jsem jen blesky.

Martin Hřídel: Musím kolegovi pogratulovat k vítězství, Příbram si tady za první půli bodovat zasloužila. Věděli jsme o jejich výkonu v Ostravě a sestavu přivezli ofenzivní. Nám se nedařily brejky a trest přišel v nejnevhodnější chvíli, když začalo pršet. Kvůli vodě jsme museli změnit způsob hry, dávali do hry vyšší hráče a hráli po anglicku. Bohužel vyrovnat se nepovedlo a v závěru nás soupeř ztrestal. Byl to zápas blbec. Já jsem si nepřál, aby se to odkládalo a ani mě to nenapadlo. Věřil jsem, že dokážeme remízu udělat.