Hosté v pátek dorazili na jižní Moravu téměř kompletní, jen bez Beneše léčícího vážně zranění čelisti z Budějovic. Naopak kapitán Ondřej Szabo laborující po duelu se Slavií s kotníkem by hrát měl. „Věřím, že se dá dohromady,“ řekl trenér Martin Hřídel, který Slovácko dobře zná, v sezoně 2006/07 zde působil jako asistent kouče Malury.

„Některé hráče si ještě pamatuji. Také si vzpomínám na loňský pohárový zápas a letos jsme dvakrát Slovácko viděli. Z toho všeho jsme vycházeli,“ usmívá se Hřídel a upozorňuje, že soupeř Kladna bude dobrý hlavně v domácím prostředí. „Posílili se hráči zvučných jmen, ať už jde o Urbánka, Švancaru (přezdívaný mercedes) nebo nově Zelenku. Budeme rádi za každý bod,“ přiznává kladenský trenér.

Jeho protivník Josef Mazura přivítal výhru na hřišti Bohemians 1905 a věří, že proti Kladnu jeho tým stále trochu sužovanými zraněními (Fujerik, Perůtka, Formánek, Kordula) uspěje. Hosty ale nepodceňuje.

„Vyhráli v Olomouci a také venku dvakrát remizovali. Hra venku jim možná více vyhovuje. Vždyť mají v mužstvu vhodné typy hráčů, jako je například Klinka, hlavně na brejky. Každému mužstvu se doma tvoří zle do plné obrany a oni toho dokážou využít. Nemá však jen brejkové hráče, ale má i tvořivého Szaba v záloze, který je hodně herní, dokáže dát hře myšlenku. Takže je to i kombinační mužstvo,“ upozorňuje kouč Slovácka Josef Mazura.

Kladnu se proti Slovácku dařilo v sezoně 06/07, kdy ho jako nováček porazilo doma gólem Kousala z poslední minuty 2:1, v odvetě pak zvítězilo 1:0 brankou Killara a odsoudilo ho k sestupu. Loni v Poháru ČMFS však postoupili Moravané. Po remíze 1:1 (gól venku dal opět stoper – tentokrát Beneš) zvládli lépe penaltový rozstřel a došli až do finále.