„Trávník dělat nebudeme. Spíš vybojujeme na ligovém shromáždění válku,“ přepokládá sportovní ředitel Kladna Eduard Novák.

Co navrhuje? Hrát v červenci, srpnu, září a říjnu na domácím stadionu Františka Kloze a poslední dvě listopadová kola a první dvě jarní absolvovat na pronajatém stadionu na Strahově či na jiném vypůjčeném hřištis vyhřívanou trávou (nabízejí se třeba Teplice). „Já tenhle projekt beru, na zmrzlé trávě nestojí fotbal za nic a je nebezpečný. Ale v červenci přece vyhřívanou trávu potřebovat nebudeme. A věřím, že rozum u zástupců ligového shromáždění zvítězí a nikdo nebude dělat naschvály."

Kromě Kladna zatím nedisponuje vyhřívaným trávníkem Ostrava, obě Bohemky, Příbram ani Čáslav, i když ta ligu zřejmě přenechá někomu z trojice Slovácko, Jihlava, Hradec Králové.

A právě střížkovští Bohemians by údajně na Strahov chtěli také. „Podle mých informací by chtěli na Žižkov, řekl mi to majitel Karel Kapr. Nicméně i na Strahově bychom se přece za jeden víkend mohli porovnat," míní Novák.

Proč se Kladno k vybudování tak potřebné věci nemá, je jasné. Nedostatek peněz.V tomto případě jde podle Nováka o investici ve výši dvaceti milionů korun. Na to klub nyní nemá.

„My bychom mohli za pět milionů udělat vyhřívání elektřinou. Jenže pokud začneme pokládat drenáže a budovat vše kompletně, což by asi chtělo, vyšplháme se na zmíněných dvacet milionů,“ vypočítal manažer SK.