Kladno v prvním poločase nepostavilo některé kvalitní hráče, zatímco Tuchlovice hrály téměř v ideálním složení, byť i jim scházeli Jalaghonia s Peroutkou. Ale zapojil se konečně Hejduk.

Hra byla skutečně vyrovnaná, ale hosté nestříleli. Poměr střel v této části byl 13:0, avšak nutno říci, že žádná rána borce SK nebyla v šanci.

Po obrátce hosté vystřídali do menší kvality, Kladno naopak do vyšší a góly začaly padat. Za Kladno se trefili borčíci, s nimiž se dá počítat do budoucna - Tóth a Skořepa - oba dvakrát.

Ale další zajímavost: tentokrát už Kladno mělo šance, a to pět, soupeř však měl tři velké a jen díky skvělému Roučkovi Tuchlovice gól nedaly. Hlavně Fitko byl blízko.

Domácí postavili nakonec i svoje nejvytíženější kvalitní borce, avšak Holub, Procházka nebo Čurda s Čížkem hráli jen chvilku.

Ještě jedna perlička. Na obou stranách nastoupili borci, kteří jsou aktuálně v trestu. U Kladna to byl Pavel Bartoš, jenž právě ve středu se svou žádostí o prominutí zbytku nepochodil, na druhé Tomáš Abrham. Tomu ORK zmírnila trest na šest měsíců a v polovině září si zažádá o prominutí poloviny. Třeba uspěje lépe než Bartoš.

"Věděli jsme, že pro přípravný účel budou Tuchlovice výborným soupeřem, protože mají kvalitu. Vlastně všichni jejich hráči Kladnem prošli a někteří by i dnes sahali po základní sestavě. Stoper Nejedlý určitě, Kedroň a Fitko také. Je dobře, že si hodně zahráli ti, kteří v sezoně zatím tolik šancí nedostali," komentoval duel domácí asistent kouče Miroslav Chadima.

Z druhé strany zněl pochvalný hlas také. "Nebylo to z naší strany vůbec zlé, hlavně do poločasu. tam naše sestava odehrála vyrovnaných pětačtyřicet minut," řekl šéf hostujícího týmu Stanislav Šulc.

SK Kladno - TJ Tuchlovice 4:0 (2:0). Branky: 50. a 73. Tóth, 57. a 66. Skořepa.