Zápas začal pro domácí příjemně. V 9. minutě se dostal v rohu vápna k míči Holub a parádním technickým obstřelem otevřel s pomocí tyče skóre.

Kdo by ale čekal nějaké další domácí ofenzivní manévry, spletl se. Nebezpeční byli spíš hosté a ve 25. minutě také vyrovnali, když se kladenská obrana kochala dvěma skvělými zákroky brankáře Pavlíka, ale ani on už na třetí dorážku Procházky neměl.

Teprve pak mužstvo trochu zapnulo, Cigánek se před půlí dostal trochu náhodně do jasné šance a šajtličkou ji vyřešil gólově. „Přesto jsem spokojen moc nebyl, hlavně se hrou útočníků, ale i Kabeleho. Naopak oba střelci branek byli vidět stejně jako Hlava,“ vyjmenoval negativa i pozitiva trenér Kladna Stanislav Hejkal.

Dodal, že ho štvala pomalá rozehrávka obránců do stran, což se po obrátce trochu vylepšilo hlavně nástupem zkušeného Martina Hyského na hřiště.

Přesto se skóre nezměnilo. Domácí po příchodu Hyského už nepouštěli hosty do šancí, ale sami byli nebezpeční také málo. Jejich přihlížející bývalí spoluhráči Drsek, Šilhan, Beneš, a také distancovaný Zoubek viděli snad jen hezkou akci Klinky zakončenou ranou těsně mimo a bleskový brejk, po němž střílel slušně se jevící Trantina z Králova Dvora. „Je to slušné, potřeboval by ale zpřesnit předfinální fázi. Ještě víc spokojen jsem s výkonem stoperské dvojice Coufal – Hyský, ta by si měla sednout,“ míní Hejkal.

Právě hráči, kteří mají do Kladna přijít, však ještě nejsou zdaleka dotaženi a nyní se bude čekat, zda se jejich registrace dohodne do sobotního utkání I. kola Ondrášovka Cupu v Kolíně, kde se SK postaví divizní Velim.

Kromě zmíněných borců jde ještě o ostravské duo Přecechtěl – Križan a defenzivního záložníka Koblera se Slavie.

„Co mám zprávy, tak něco by dojednáno být mělo, i když určitě nenastoupíme v sestavě, v jaké jsme dnes odehráli první či druhý poločas. Martin Hyský? O jeho služby zájem mám, Martin zde hrát chce a vedení o něj také zájem má. Nicméně k úplné dohodě ještě nedošlo, je třeba sladit finanční možnosti klubu a hráčovy požadavky,“ doplnil Stanislav Hejkal.

SK Kladno – Slovan Varnsdorf 2:1 (2:1). Branky: 9. Holub, 43. Cigánek - 25. Procházka. Rozhodčí: Adam – Blažej, Duchoň.

Kladno (I. pol.): Pavlík – Bartoš, Coufal, Rendla, Procházka - Kabele, Hlava, Holub, Cigánek - Mašanský, Přecechtěl.

Kladno (II. pol.): Procházka (75. Samek), Hyský, Coufal, Križan – Kabele (59. Zachariáš), Trantina, Hlava (75. Rada), Holub (64. Hajník) – Přecechtěl (59. Klinka), Svoboda.