"Budeme muset Szabovifoukat na kotník," připomněl jeden z trenérů SK Stanislav Hejkal absencikapitána týmu. S páskou přivedl Středočechy na trávník stoper Procházka.

Rozhodčí Paták během 37 minut počastoval kartami tři kladenskézáložníky. Pro Holuba a Strnadato byly čtvrté karty.Domácí svoji převahu přetavili v gól, který z pohledu hostů patřil do kategorie smolných. Pro Kladno na podzim opravdu nic nového pod sluncem. Ve 22. minutě napřáhl z 20 metrů nejlepší hráč domácích Zelenka a jeho střela mířící do tyče se za čáruodrazila od zad gólmana Pavlíka.

První půle patřila domácím a hosté se zlepšili až po zásahu do sestavy."Nelíbil se námpřistup některýchhráčů, hlavně v útoku.Proto jsme podnikli kroky a vysunuli dobře hrajícíhoZoubeleho," uvedl Hejkal a dodal, že ani exteplický záložník nesmí v příštím utkání nastoupit. To možná bude platit také Tatanašvilliho, který odstoupil s hodně oteklým kotníkemuž v 35. minutě.

Druhý poločas už byl v režii hostů. Jejich největší příležitost přišla po secvičené standardce.Na přední tyči prodloužený roh zakončoval Bartoš jen do brankáře Vaška a následnou Šilhanovuránu zblokovala obrana.

Snahy Kladna o vyrovnání mohli využitdomácí.Cleber odmítl zvýšit dvakrát a až poté, co Švancara na hranici fauluobral o míč Procházku, jistil výhru Slovácka Abrahám. Do konce scházely čtyři minuty.

Možná až na hlavní tribunu bylo slyšet, jak si domácí trenér Josef Mazura po druhé brance svému mužstva oddychl. „Z naší strany to bylo až do druhého gólu hodně nervózní utkání. Byl to pro nás obrovsky důležitý zápas. My jsme alehlavně chtěli tři body a já jsem strašně rád, že se nám to podařilo.“

Kouč Kladna Martin Hřídel viděl příčinu prohry hlavně v impotenci svého mužstva. „V druhém poločase jsme byli docela aktivní, soupeř byl daleko produktivnější než my, a proto také zaslouženě vyhrál. Nám trvale chybí góloví hráči a před brankou soupeře se strašně těžko prosazujeme.“

1. FC Slovácko - Kladno 2:0 (1:0).

Branky: 22. Zelenka, 86. Abrahám.ŽK: Zoubele, Strnad, Holub. Rozhodčí: Paták - Handlíř, Tacina. Diváci: 5065.

1. FC Slovácko: Vašek - Randa, Němčický, Struhár, Urbánek - Racko, Kordula, Zelenka (81. Abrahám), Cleber - Švancara, Chmelíček (30. Ondřejka).

SK Kladno: Pavlík - Bartoš, Procházka,Gross, Mráz -Zoubele, Holub,Strnad, Hajník- Tatanašvilli (36. Šilhan), Klinka (60. Cigánek).