Kladenský trenér Duda dostal do důležitého souboje opět posily z áčka a ty v první hrály výborně. Hosty k ničemu nepustily a naopak vyprodukovaly pět velkých šancí. Sóla Hlavy a Šilhana skončila ještě ranou mimo, ale po půlhodině hry Moravec zúročil akci Šilhana s T. Roučkem a zblízka otevřel skóre. Když za tři minuty Mašanský napálil tyčku, ale míč sledoval dál a centrem ho posadil na hlavu už přesnějšího Šilhana, zdálo se hotovo. A to ještě Šilhan zmařil další sólo a rána Hlavy zasvištěla těsně vedle.

Jenže v přestávce si oba celky snad prohodily trika. Kladno ještě chvíli jakžtakž hrozilo, jenže Mašanského ránu kryl Loos a T. Rouček z boku netrefil mezi tyče. To už ale propustná defenziva domácích pouštěla do tutovek také Severočechy.

Smola ještě hlavou přestřelil a Léhr také minut, jenže šance se hrnuly na kladenskou bránu bránu dál a takl dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Poprvé se utrhlo v 66. minutě, kdy odražený balon napálil do klubka těl Kurel a Smola ránu přesně tečoval – 2:1. Vyrovnání měl na kopačce Kurel, šel sál, ovšem oblouček se mu nepovedl a skončil mimo.

V 80. minutě však Buryánek prošel snadno kolem lajny a od rohového praporku našel hlavu Léhra – 2:2. Tomáš Léhr pak přibyl do kladenské rakve i pověstný hřebíček, když si v 80. naběhl středem hřiště, kde se musel doslova bát a dokonal obrat – 2:3.

Kladenský trenér Radek Duda byl pořádně nakvašený, jeho tým doma druhé poločasy kazí pravidelně. A teď byl potrestán. „Je to strašné. Rozehráli jsme to skvěle a pak takhle dopadli. Nic nebylo platné, že jsme v kabině zdůrazňovali hráčům, že vedení dva nula je riskantní pro psychiku mužstva. Bohužel si hráči stejně mysleli, že vše je hotovo. A neprojevila se ani kvalita hráčů áčka, tedy ve druhé části. Vždyť Vilémov má čtyři body a my dali do sestavy šest hráčů prvního týmu, kteří trénují každý den,“ hromoval Duda a už tišeji přiznal, že béčko Kladna zase bude hrát jen o záchranu. „Je to tak,“ hlesl.

SK Kladno – SK STAP-TRATEC Vilémov 2:3 (2:0). Branky: 32. Moravec, 35. Šilhan – 66. Smola, 76. a 80. Léhr. Rozhodčí: Chládek. Diváků: 100.

Kladno B: J. Rouček – Broschinský, Rada, Samek, Jaráb – T. Rouček (70. Smělý), Hartman, Hlava (86. J. Procházka), Moravec – Šilhan (46. Zachariáš), T. Mašanský.

Vilémov: Loos – Uka, Nagy, Vlk, Greňo – Léhr (90. Zelinger), Jägr, Goumbi, Buryánek – Kurel, Smola.