Brozany přes zimu okupovaly poslední příčku tabulky, posílily však realizační tým o zkušeného kouče Václava Rysa, jenž loni přivedl do ČFL Písek. Do útoku sehnalo vedení klubu Kladeňákům dobře známého Pavla Velebu, který na hrotu doplní dalšího velezkušeného exligového borce Radka Diveckého.

Trenér Kladna Radek Duda minulý víkend sledoval ve Velvarech poslední herní přípravu týmu z Litoměřicka. „Dopředu je opravdu silný,“ konstatoval kormidelník rezervy, jenž na umělé trávě očekává tuhý boj, do něhož určitě nezasáhnou tři hráči základní sestavy.

Zdravotní potíže nepustí na hřiště Chalupu, Nejedlého a také Zezeho, jenž se ve středu konečně objevil v Kladně a společně s Jánošem (Meteor) od tohoto týdne plně patří Kladnu.

„Naposledy jsem ho viděl v listopadu,“ přiznal Duda. Zeze si plnil reprezentační povinnosti ve dvacítce Pobřeží Slonoviny a zpět do chladné Evropy se nehrnul, byť prý měl jakési problémy s dokumenty.

„Ani se nedivím, že do zimy nespěchal,“ přiznal Duda, jenž se až dnes dozví, kým mu do kádru přispěje áčko, které hraje v Olomouci až v neděli.

To má ale k dispozici pouze sedmnáct zdravých lidí, plus tři gólmany. „Za béčko půjde jeden hráč z pole a brankář. Konkrétní jména upřesníme později,“ prohlásil asistent prvního týmu Stanislav Hejkal.