Nejprve zužitkoval krásný balon Podskuby za obranu, pak jeho trestňák vyrazil brankář Vacho k Samkovi, ve druhé půli našel centrem hlavu Jánoše a nakonec skóroval z uctivé vzdálenosti od rohu šestnáctky.

"Největší radost jsem měl z prvního gólu, u posledního jsem viděl, že brankář čeká centr, tak jsem to zkusil na přední tyč," přizna borec, jenž až čtvrtý start za rezervu přetavil ve tři body. "Hrálo se mi fakt dobře, možná to bylo i tím, že jsem měl na kraji zálohy dost prostoru," uvedl hráč, jenž po dlouhodobém zranění usiluje o návrat do áčka.

Severočeši dokázali v první půli vyrovnat, když kapitán Hubený z přímého kopu přelstil gólmana Kostolanského. Jejich ústřední postavou ale byl někdejší ligista Radek Divecký, jenž hrál vpředu s exkladenským Velebou. Bývalý borec Teplic byl zklamaný z nasazení svého týmu.

"Chyběla nám větší vůle po vítězství, mladé Kladno jí mělo víc. O záchranu se ale ještě popereme. Věřím, že skončíme výš než na sestupových příčkách," prohlásil Divecký.

Střídačku hostů v zimě obsadil zkušený trenér Václav Rys, jenž dovedl do ČFL Písek. "Výsledek je pro nás krutý. Rozhodl třetí gól, do té doby to bylo vyrovnané. Pak už domácí zaslouženě vyhráli," prohlásil kouč, jenž lítoval, že se mu před utkáním rozpadla obrana.

Vysoká produktivita v koncovce a kvalita tří áčkařů byly podle asistenta Kladna Petra Brabce základem úspěchu. Ne vše ale bylo ideální. Bylo s podivem, kolik prostoru třeba dostával Divecký, jenž založil většinu brozanských útoků. "Hodně jsme chybovali v obraně. Mladí přestávají hrát, když se jich souboj přímo netýká," posteskl si Brabec.

SK Kladno B - Sokol Brozany 4:1 (2:1).
Branky: 13., 87. Hlava, 38. Samek, 77. Jánoš - 29. Hubený. ŽK: Pejša, Dubský, Čurda - Offei, Veleba. Rozhodčí: Krauskopf.
Kladno B: Kostolanský - Podskuba, Samek, M. Pejša, Všetečka - Podraný (83. Jaráb), Dubský (46. Gross), Čurda, Hlava - Jánoš, Hrubý (66. Hadrika).
Brozany: Vacho - Uka (46. Offei), Tupý,Pešula, Vaněk, Tupý - Hora, Stejskal, Němec (77. Kuhn), Hubený - Veleba, Divecký.