Kladno B – Most B 0:0


Kladenští se úplně obešli bez áčkařů. To hosté přivezli hned tři borce prvního týmu, včetně zkušeného Patrika Gedeona.

„Musel jsem je vzít, protože bych neměl dost hráčů. Oba naše dorosty totiž hrají o postup, proto je šetříme,“ vysvětlil trenér Severočechů Jiří Černý.

Jeho tým měl právě díky středu zálohy, který spolu Gedeonem ovládl další ligouš Schutt, od 20. minuty převahu. Častěji zakončoval, ale na pozorného Pejšu si nepřišel.

První velkou šanci měli domácí, kteří poprvé vystřelili Neumanem až ve 36. minutě. Po rohovém kopu se v ní ocitl obránce Chalupa, jenž nedokázal propasírovat míč do sítě.

Ještě čistější příležitost měli hosté. Ve 42. minutě po rychlé křídelní akci centroval Milo na Olaha, jenž byl sám před Pejšou, který perfektně zasáhl.

Po změně stran Kladenští eliminovali převahu záložní řady hostů posílením své vlastní o jednoho hráče. „Hlavně na konci první půlky nás Most přehrával, proto jsme stáhli hru na jednoho útočníka,“ vysvětlil kladenský asistent Petr Brabec.

Změna herního systému domácích se promítla do obrazu hry, která se odehrávala takřka výhradně mezi šestnáctkami. Blíž ke třem bodům nakonec byli hosté. Střela Schutta z 87. minuty ale těsně minula Pejšovu tyč.

„Měli jsme víc ze hry. Kladno se nám ale důrazem a pohybem vyrovnalo. Jsem spokojený, i když s tímto mužstvem bychom tady měli vyhrát,“ přiznal mostecký lodivod Černý.

U domácích se líbili brankář Pejša a Neuman, který se statečně byl na hrotu. První půli si ve středu zálohy zahrál i dorostenec Zeze, jenž proti Gedonovi a spol. Prožil těžkou premiéru. „Dvacet minut měl výborných, pak už se ale nedostával do hry,“ řekl Brabec.

ŽK: Jamrich, Horský (oba M). Rozhodčí: Mudra. Diváci: 110.
Kladno B: Pejša – Končír, Samek, Chalupa, Císař (73. Podraný) – Himl (80. Smělý), Čurda, Zeze (46. Bambur), Podskuba – Neuman, Chaloupka.
Most B: Krystinik – Horský, Olejník, Němec, Jamrich – Režný, Gedeon, Schutt, Čermák – Milo (80. Bohata), Olah (66. Nguyen).