Bohemians 1905 – Kladno 1:1 (0:0)

Utkání mělo očekávaný úvod. Klokani hýřili aktivitou a místy si vytvářeli velký tlak. Gólmana Pavlíka však k těžkému zákroku nedonutili. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala, avšak ani Kladenští nevyzkoušeli kvality gólmana Zicha. Nepodařilo se to ani nové tváři v dresu SK - Klinkovi, jenž nastoupil na postu podhrotového útočníka.


Zajímavější druhou půli zahájily tři žluté karty v rychlém sledu (1:2) a šance kladenského Cigánka, jenž z pravé strany střílel vedle. Vzápětí na druhé straně Rezkovu ránu k levé tyči pěkně zpacifikoval gólman SK Pavlík, stejně jako ránu Škody.


Diváci v Ďolíčku už už zvedali ruce v 82. minutě. Morávkovu centru ale stačil Pavlík trošku změnit směr a tím Ordoš neměl možnost přesně zacílit do odkryté branky Kladna. Šok přišel v 85. minutě. Centr střídajícího Kousala z pravé strany našel Kroupu, který hlavou s pomocí tyče protrhl patnáct (!!) hodin dlouhý střelecký půst kladenských útočníků.


Jeho první gól v dresu SK ale vítězný nebyl, protože Klinka nedokázal přidat pojistku. Ve třetí minutě nastavení na to hosté krutě doplatili. Z 18 metrů vypálil Rezek a jeho projektil zapadl do levého spodního rohu Pavlíkovy svatyně! Rozhodčí Matějek už ani nenechal rozehrát ze středového kruhu.


„Moje zklamání se nedá popsat. K vytouženým třem bodům scházelo málo. Je to velká smůla. Mohli jsme přidat druhý gól, nevím proč Klinka přihrával. Pokud budeme takto zvládat závěry, tak se dole budeme motat pořád,“ uvedl zlomený kouč Kladna Jaroslav Šilhavý.


Jeho protějšek Zbyněk Busta řekl. „Myslím, že jsme měli po celé utkání jasnou převahu, vytvořili jsme si hodně šancí, i když ne vyložených. Kluci dřeli do úmoru kosti a alespoň ke konci se na ně usmálo štěstíčko.“

Branky: 90. Rezek – 85. Kroupa
Bohemians: Zich – Marek, Nikl, Rada, Šmarda – Moravec (83. Knakal), Morávek, Hašek, Bartek (69. Ordoš) – Škoda, Rezek. Trenér: Busta
Kladno: Pavlík – Bartoš, Killar, Gross, Krob – Cigánek (80. Kousal), Szabo, Hochmeister, Jablonský (71. Čáp)– Klinka, Kroupa. Trenér: Šilhavý
Rozhodčí: Matějek – Wilczek, Čecháček. ŽK: Rezek – Hochmeister, Killar, Gross. Diváci: 5842.