Hosté potrestali nesoustředěné Kladno už po půl minutě, kdy dlouhý míč za obranu po vyhraném osobním souboji propálil do sítě Šlapák. Už za pět minut se situace opakovala, zakončení v podání Štochla bylo tentokrát technické.

Příbramští s ´ligovou´zálohou Štochl, Jungr, Videgla, sice byli lepším týmem, do pauzy se ale střelecky prosadili už jen Kladenští. Hartman parádně vydláždil uličkou Hadrikovi, jenž tváři v tvář dalšímu členu širšího kádru áčka Příbrami - Rondzikovi, nezaváhal.

Do druhé půle utkání, v němž někteří domácí borci dostali poslední příležitost ukázat, co v nich je, poslali trenéři Kladna deset nových borců.

"Čekal jsem, že z naší strany to bude lepší, protože sestava byla silnější. Bohužel jsem spokojený nebyl. Na kluky asi dolehla nervozita, protože to klidně mohl být jejich poslední zápas," mínil kouč Kladna Radek Duda, jehož ve třetiligovém Střížkově vedl současný příbramský kormidelník František Barát. "Vyhrál zkušenější trenér," se smíchem dodal.

Hosté svoji výhru jistili v 57. minutě, kdy se hlavou prosadil stoper Šorna. Gólman Pejša sice hezky zakročil, míč však vytlačil pouze do břevna. Ve fázi hledání je také zmiňovaný kouč hostů Barát.

"Každý zápas hrajeme v jiném složení. Na to, že jsme v tomto hráli poprvé a zřejmě i naposledy, to nevypadalo špatně. Myslím, že to byl zdravý, pohyblivý fotbal. Jsem spokojený."


Kladenští kormidelníci budou přes víkend přemýšlet, koho si v 15členném kádru ponechají. Už v úterý v Tuchlovicích by měl mít štíhlejší podobu.

Kladno B - Příbram B 1:3 (1:2). Branky: 38. Hadrika - 1. Šlapák, 5. Štochl, 57. Šorna. Rozhodčí: Berovič. Diváci: 100.
Kladno B, 1. půle: Tesař - Výborný, Procházka, Rada, Roubík - Podraný, Čurda, Hartman, Kozel - Bambur, Hadrika.
Kladno B, 2. půle: J. Pejša - Nejedlý, T. Pejša, Rada, Jaráb - Rouček, Kam, Zeze, Neuberger - Jánoš, Hrubý.
Pribram B: Rondzik (46. J. Novák) - Krupa (46. Wágner), Šorna, Rampa (46. D. Novák), Velas (70. Krupa) - Štochl, Jungr, Videgla, Mojdl (46. Pazderník) - Šlapák (46. Hájek), Veselý (46. Šubrt).