Kapitána fotbalového Brna Jana Trousila totiž na nějaký čas vyřadilo zranění. To jeho letitý parťák, kladenský Tomáš Klinka, kypí zdravím a odhodláním.

„Ač Honza žije v Brně a já bydlím v Praze, naše kamarádství trvá, Budu ale rád, když ho v neděli večer naštveme,“ směje se útočník SK, jenž sice Trousilova zranění lituje, přesto přivítal, že nenastoupí. „V tuto chvíli jsem rád, že marodí. Pro nás to je trošku výhoda a doufám, že ji využijeme,“ přiznává Klinka a dodal, že Trousilem, s nímž v Kladně prožil druholigové časy, se zná víc než deset let. Ještě z doby, kdy kapitán Moravanů hrál za Neratovice, kde chytal Winter. Právě přes něj se znají.

Nedělní duel spolu zatím neprobírali. „Fotbalu máme oba dost, takže když si telefonujeme, mluvíme spíš o soukromých věcech, jako jsou naše rodiny,“ tvrdí Klinka, jenž nebyl účastníkem finálového utkání Tipsport ligy, v němž Kladno s Brnem smolně prohrálo 1:2. Tehdy Moravané přišli o zraněného tvůrce hry Polácha, jenž od té doby nehraje.

Přes oslabení Klinka tým z moravské metropole považuje za silného soka. „Mají výborné mladé kluky, jejichž výkonnost ale není stabilní, takže se může stát cokoli. My ale uděláme pro tříbodový zisk maximum,“ prohlašuje 32letý forvard, jenž na první jarní ligovou trefu stále čeká. „Je jedno kdo dál gól, hlavně když vyhrajeme. Když to budu já, alespoň o to víc naštvu Honzu (Trousila, pozn. redakce),“ dodává se smíchem.

Kladno má za sebou dvě domácí prohry v řadě a další si může sotva dovolit. „Věříme, že to na hráče nijak nedolehne, ale samozřejmě to někteří v hlavách mají. Utkání bude vyrovnané a rozhodne ho znovu nějaká standardní situace nebo nějaký rychlý protiútok,“ míní trenér Martin Hřídel, který se musí obejít bez obránce Procházky, který dostal minule proti Boleslavi osmou žlutou kartu a nebude hrát tedy ani příště v Českých Budějovicích. Na levém kraji obrany ho zastoupí Hajník.

Na podzim prohrálo Kladno v Brně po slaboučkém výkonu 0:2.