„Celý týden říkám hráčům, že mají velkou šanci zahrát si divizi. Musí se však snažit a také si sáhnout do svědomí, zda po úspěch udělali vše,“ řekl po porážce 1:4 trenér Radek Duda.

Na trávníku v Zákolanech jeho celek posílil z áčkařů pouze Rada, po dlouhé pauze se po zranění vrátil do sestavy Muláček. Byl to právě on, kde dal vedoucí branku domácích, když po odraženém míči tečoval střelu Severina. „Na to, že půlroku nehrál, jsem s ním byl spokojený. Jen mi vadí, že přibral. Sice říkal, že osm kilo, ale já to vidím tak na patnáct,“ prohlásil Duda.

Pražané do přestávky vyrovnali hlavičkou Votavy u zadní tyče. Zkušenější hosté, kteří zkoušeli hráče z jiných klubů, ovládli druhou půli. Hodně vidět byl harcovník Mikolanda, který v poločase střídal a také pěknou střelou do vinglu strhl vedení na stranu Žižkova.

Posléze ho zvýšil stále ještě Kladeňák Jánoš, který neuspěl v třetiligových Kunicích a fotbalové štěstí se rozhodl pokoušet pod televizním vysílačem. Také v poslední brance utkání měl prsty Mikolanda, jenž u ní vzorně asistoval, když přihrával pod sebe Polanskému.

„Porazil nás průměrný Žižkov. První půle z naší strany snesla přísnější kritéria. Byli jsme pohybliví, nedělali chyby, a vpředu byli nebezpeční. Druhá byla z naší strany jeden velký chaos,“ uvedl Duda, který postrádal vůli po úspěchu a nasazení.

Další utkání sehraje béčko Kladna ve středu v Plzni s místní zálohou a v sobotu opět v Zákolanech s Bohemians 1905 B (11).

Kladno B - Žižkov B 1:4 (1:1).
Branky: 18. Muláček – 43. Votava, 49. Mikolanda, 66. Jánoš, 71. Polanský.
Rozhodčí: J. Pejša, bez karet. Diváci: 100.
Kladno B: Sedlák (46. J. Rouček) – Cajsl, Nejedlý, Muláček (46. Beneš), Jaráb (46. T. Rouček) – Výborný, Rada, Abrham, Tóth (85. Beznoska) – Pidrman (74. Muláček), Severin.