Kladno – Č. Budějovice 0:0

Slovinský obránce Jurkič už nastoupil v Brně, o útočníku Smutném se vědělo, překvapením tak bylo hlavně jméno záložníka Ondřeje Herzána, jenž naposledy působil v italské druhé a třetí lize (Lecce, Verona).

Ani on ale nedovedl Kladno k potřebným třem bodů. Z místy velké převahy totiž domácí vítězný gól nedokázali vstřelit. „Pro mě to byl zatím nejtěžší zápas venku, který jsem v této sezoně koučoval,“ přiznal trenér Jihočechů Pavel Tobiáš.

Nejednou se v první půli chytali diváci za hlavu při šancích, kterých bylo před brankou Jihočechů víc než dost. Kladnu ale v koncovce chyběl důraz a nakonec i štěstí, když se míči dvakrát postavila do cesty konstrukce.

Nejprve Kučera až s pomocí tyčky zkrotil Jurkičovu střelu z trestňáku, pak Zoubele prošel do šestnáctky, kde našel Procházku, jehož ránu srazil na tyč záložník Homoláč.

„Mrzí nás několik nevyužitých vyložených šancí. Soupeře jsme zaskočili i dvěma novými hráči Herzánem a Smutným,“ řekl trenér Kladna Martin Hřídel. Jeho protějšek Tobiáš přiznal, že domácí byli lepším celkem. „Nestíhali jsme a měli i štěstí.“

Nejnebezpečnější situací na druhé straně byl pěkný pokus Homoláče, který navíc ve druhé půli zamířil hlavou do tyče. Už v její první minutě však měl na noze gól kladenský Smutný, jenž také v 78. naposledy vyzkoušel Kučeru.

„Naše hra se diametrálně změnila, hráli jsme dobrý fotbal, pečlivě bránili a soupeře do ničeho nepouštěli. Vytvořili jsme si i stoprocentní šanci při hlavičce Homoláče. Musím ale přiznat, že remíza je zasloužená,“ uvedl Tobiáš.

„Bohužel musím konstatovat, že kdyby se počítaly vyložené šance, tak jsme si zasloužili vyhrát. Na to se ale nehraje,“ uzavřel Hřídel.

Kladno: Pavlík 2 – Procházka 1, Killar 2, Beneš 3, Jurkič 2 – Smutný 3, Strnad 2, Herzán 3, Cigánek 2 – Šilhan 4 (68. Zachariáš), Zoubele 3. Trenér: Hřídel.
Č. Budějovice: Kučera 2 – Laurinc 3, Hunal 3, Horejš 3, Leština 3 – Benát 3 (90. Stráský), Homoláč 1, Hílek 3, Šíma 3 – Svátek 2 (86. Mezlík), Sedláček 3. Trenér: Tobiáš.
Rozhodčí: Kocián – Zlámal, Pelikán. ŽK: Homoláč. Diváci: 2015.