České Budějovice – Kladno 0:0


Do středu obrany se postavili Hochmeister s Grossem ale prvně jmenovaný vydržel na hřišti jen do 24. minuty, kdy se zranil. „Bohužel už ho to postihlo podruhé, má natažený sval. Navíc ve druhé části odstoupil pro zranění i Krob. Tím jsme vyplýtvali dvě možnosti na střídání a oživení útočné hry,“ postěžoval si kouč Kladna Jaroslav Šilhavý. To už ale hosté mohli prohrávat, Stráský však po průniku pouze zatřásl břevnem (5.). Svoji nejnebezpečnější akci vymyslelo Kladno ve 33., ovšem s pomocí Hunala, který nabídl míč Jablonskému, jehož střelu Kučera lapil.
„Stále nám chybí lepší finální fáze v koncovce i kvalitnější výběr místa. Na to zatím nemáme hráče,“ posteskl si Šilhavý. V dalším průběhu už diváci vyloženou šanci neviděli, vzrušil je pouze karetní mariáš v hektickém závěru, kdy byl po druhé žluté vyloučený obránce hostů Bartoš. V posledních vteřinách neušli napomínání další čtyři borci, po dvou na každé straně. „Domácí měli hodně standardek ale tentokrát jsme je konečně ubránili. Po Ostravě v sezoně teprve podruhé. S bodem jsme každopádně spokojeni. Věřím, že nás nažhaví a nakopne do dalšího mimořádně důležitého domácího souboje s Mostem.“
Nespokojený byl domácí kormidelník František Straka, který se hodně hněval. „Zklamání, jednoznačně zklamání,“ byla první slova impulzivního kouče. „Představovali jsme si to jinak,“ dodal smutně. Hlavní příčinu nezdaru trenér Jihočechů vidí v tom, že jeho mužstvo nestřílí góly. „Možná, že nemáme ani to potřebné štěstíčko,“ stýskal si a dodal: „Nehráli jsme dobře, nedostali jsme se do hry, nedokázali si pořádně přihrát. Prostě jsme nebyli kvalitativně na patřičné výši.“

ŽK: Kučera, Svátek, Hílek – Szabo, Gross, Zachariáš. ČK Bartoš (85.). Rozhodčí: Příhoda – Ondo, Gallo. Diváci: 2125.
ČB: Kučera – Peroutka, Horejš, Hunal, Žižka (90. Mezlík) – Šíma, Vozábal, Hílek, Plocek (59. Svátek) – Stráský, Mrkvička (70. Dolejš). Trenér Fr. Straka.
Kladno: Pavlík – Bartoš, Beneš, Hochmeister (24 Killar), Krob (60. Cigánek) – Vršajevič, Gross, Szabo, Jablonský – Zoubele (90. Kroupa), Zachariáš. Trenér. J. Šilhavý.