Přípravu začne kádr doplněný odchovanci, ale bez hráčů, jimž skončilo hostování. Dále budou chybět Strnad, který vypověděl smlouvu a Beneš, jenž určitě odejde. Dalším pěti hráčům končí smlouva - Cigánkovi, Dubskému, Grossovi, Pavlíkovi a Szabo.

„Po měsíci se sejdeme a probereme, jakou máme sílu. Pak určíme strategii, jak dál,“ uvedl trenér Stanislav Hejkal, jenž by rád viděl v kádru zkušené už zmíněné borce, jimž končí posledním červnovým dnem smlouva.

Třeba s brankářem Romanem Pavlíkem o pokračování v klubu ještě nikdo nehovořil. „Mám dovolenou a zatím nevím, co bude dál. Na Kladně bych rád zůstal, ale pokud by přišla nabídka z ligy, rád bych si ji ještě zahrál,“ uvedl.

V sobotu si zakopal za béčko ve Vilémově Ondřej Szabo, pro nějž to byla kladenská derniéra. „Měl jsem to nakázané, jinak bych porušil smlouvu. Jelikož mám pochroumaná záda, požádal jsme vedení, aby to byl můj poslední zápas, protože vždy po půlroce chodím k fyzioterapeutovi, aby měl dal do kupy. Na Kladně ale určitě nebudu pokračovat,“ přiznal s tím, že si sám hledá nové angažmá.

Defenzivní borec Patrik Gross nastoupí 14. června přípravu v Kladně. „Nějaké nabídky mám, ale zatím nic vážného, protože momentálně upřednostňuji Kladno. Vždycky jsem tady byl spokojený. Záležet bude, jaký budu mít pocit z prostředí v klubu. Podle toho se zařídím,“ prohlásil Gross s tím, že by bylo nejlepší, pokud by měl klub postupové ambice.

Trenéři momentálně postrádají borce do zálohy. Tomáš Cigánek by se tudíž hodil. Také on nastoupí v polovině června přípravu a také on by byl rád, kdyby mělo Kladno ambice hrát špičku II. ligy, pak by pro něj zůstalo zajímavé. „Určitě bych ji nechtěl hrát jen tak, že se odehraje,“ přiznal.

Současný kádr SK Kladno

Brankáři: Tesař, Kostolanský. Obránci: Bartoš, Mráz, Rendla, Procházka, Hajník, Samek, Chalupa. Záložníci: Hlava, Holub, Rada. Útočníci: Klinka, Svoboda, Šilhan, Zachariáš, Fr. Mašanský, Zoubek.

Smlouva končí Pavlíkovi, Grossovi, Cigánkovi, Dubskému a Szabo. Do přípravy zasáhnou z rezervy Hartman (z), Jánoš (ú), T. Rouček (ú).