„V Kročehlavech se nám na jaře nedaří,“ přiznal trenér Radek Duda. Jedinou jarní výhru jeho svěřenci vybojovali v úvodním kole na umělé trávě, kde porazili Brozany 4:1. Jejich sok od té doby všechno vyhrál, zatímco rezerva vyválčila jedinou remízu.

Kladno se už může počítat mezi sestupem ohrožené celky. O to víc bude sobotní duel těžký, druhý Chomutov totiž ztrácí na první Českou Lípu pouhé dva body.

Duda však může stejně jako před týdnem počítat s posilami. Jelikož áčko hraje se Slavií až v pondělí, je možné, že za rezervu nastoupí až šest hráčů z jeho kádru! „Uvědomujeme si, že situace začíná být vážná. Také se nám nelíbí, že se k béčku nechovají dobře rozhodčí,“ uvedl trenér prvního týmu Stanislav Hejkal, jenž odmítl prozradit konkrétní jména.

Až na jedno. „Nastoupí určitě Šilhan, který má čtyři žluté a proti Slavii tudíž nesmí hrát,“ uvedl.

Přítomnost nejlepšího střelce áčka a dalších hráčů Dudu těší, po týden staré zkušenosti z utkání s Děčínem (2:2, půle 2:0) však zůstává opatrný. „Nestačí hrát ligový fotbal jen první půli, ale celý zápas,“ připomněl s vírou, že se nic podobného nebude opakovat.