„Není to náhoda. Stáli jsme o to, abychom nehráli rovnou po soustředění. Loni jsme v prvním utkání ne že nevystřelili na branku, ale ani jsme se nedostali k pokutovému území,“ uvedl trenér SK Martin Hřídel.

Už v pondělí přiznal, že nejvýznamnější zimní turnaj není v přípravě prioritou, ale dobré výsledky mohou tým stejně jako loni povzbudit do jarních ligových bojů. Připomeňme, že Kladno se dostalo až do finále, kde smolně podlehlo Brnu (1:2).

Proto hlavní kouč plánuje, že do premiéry postaví silný tým. Vzhledem k tomu, že Drážďany první utkání vyhrály, může být středeční souboj pro Kladno klíčový. „Představu o sestavě mám. Mohu prozradit jen že to nebude žádný experiment. Dvě střídání budou v poločase a další dvě tři po hodině hry,“ uvedl Hřídel.

Jeho svěřenci už mají s drážďanským Dynamem zkušenost. Loni s ním v přípravě v Pirně prohráli 1:2. „Trošku je známe. U nich panovala nevraživost vůči cizincům. Podobně k tomu přistoupili i rozhodčí. Doufám, že v Děčíně tomu tak nebude. Byla to ale dobrá příprava,“ prohlásil trenér, jenž svůj tým po úterním dopoledním posilování vzal na umělý trávník.

Fakt, že Drážďany odehrály na umělce jedno utkání, nepovažuje Hřídel za podstatný. „Myslím, že dva tréninky na umělé trávě nám budou stačit. Navíc prostředí v Děčíně z loňska dobře známe.“

V neděli sice u Labe pozorovatele neměl, i tak ale bude mít informací dost. Hřídel bude utkání koučovat sám, protože jeho kolegové Stanislav Hejkal a Filip Toncar momentálně studují trenérskou jedničku s ústeckým koučem Svatoplukem Habancem, který má s Němci čerstvou zkušenost, o niž se rád podělí se ´spolužáky´.

Drážďany jsou známé divokými fanoušky. V neděli jich bylo na stadionu okolo sedmdesáti (mají to tam pouhých 60 km!). Tentokrát se chovali vzorně. Možná i proto, že je hlídaly dvě stovky policistů. Nikdo totiž nevěděl, kolik jich dorazí. Ve středu se v pracovní den podobné manévry neočekávají.