V Pirně ve 14 hodin vyzvou třetiligové Dynamo Drážďany (9.), pro které vyhledává talenty jeho bývalý hráč Ivo Ulich. Právě on přípravný zápas s SK domluvil.

Je vůbec tým třetí nejvyšší soutěže odpovídajícím partnerem pro tak důležité utkání? Kouč Stanislav Hejkal říká, že ano. „Favority jsme a měli bychom vyhrát. Domácí se ale budou chtít ukázat. Také budou bojovat o triko,“ mínil kladenský asistent.

Jemu i hlavnímu kormidelníkovi Martinu Hřídelovi nedá spát složení obrany. Pořád nemá prostor k tomu, aby se sehrála, protože stále někdo absentuje. Teď, proti Vlašimi, to byli Beneš a Procházka. Zatímco Procházka by si měl zahrát alespoň poločas – buďto na kraji obrany nebo na stoperu, s Benešem je to složitější.

Zatajil totiž zranění čtyřhlavého stehenního svalu a další námaha jeho stav jen zhoršila. „Budeme rádi, když se vůbec dá dohromady do začátku ligy,“ vyloučil Hejkal jeho dnešní start. Trenéři musí nahradit i Bartoše, jenž pro karty bude úvodní dvě utkání stát. V duelu posledního kola GL s Ostravou stačilo, aby nedostal osmou žlutou. V tom případě by se všechny jeho prohřešky smazaly!

Dnes se do branky postaví Pavlík, záloha a útok by měly nastoupit ve stejném složení jako ve středu Velvarech proti Vlašimi. Náročnou přípravou unavené Kladno od středy absolvovalo dva lehčí tréninky a od pondělí už naběhne na ligový tréninkový rytmus.

Na závěr ještě perlička (úsměvná?) týkající se dnešního soupeře Kladna. Drážďanští se marně snaží o postup do druhé Bundesligy a víc než o nich je slyšet o fanoušcích. Není to tak dávno, co po domácí porážce vykopali na tréninkovém hřišti jedenáct hrobů v rozestavení 1–4–5–1.