„Soupeř vyhrál zaslouženě. Od šedesáté minuty byl živější a měl ještě několik šancí. Nečekal jsem, že na nás až tolik dolehne únava. Spoléhal jsem trošku na to, že si po soustředění odpočineme, únava se ale spíš rozležela. Připomnělo mi to loňský vstup do turnaje,“ konstatoval trenér Martin Hřídel.

Utkání nabídlo dva rozdílné poločasy. V prvním mělo mírně navrch Kladno, které si vypracovalo dvě pěkné příležitosti. Klinka ale z malého vápna těsně minul bránu a Novotnému po průniku v rozhodující chvíli utekl balon.

SK měl ještě několik náznaků, zejména po standardkách. Strnad dvakrát tečoval na přední tyči, ale Gross ani Rendla míč do sítě nedopravili.

Po hodině hry ovládli trávník vítězové, kteří měli markantně lepší pohyb a svoji převahu korunovali vítěznou brankou. Po křídelní akci z levé strany přišel centr, po němž Koch předskočil Procházku.

„Typologicky se nám nepovedla střídání,“ přiznal Hřídel, jenž nemohl počítat s triem Beneš (třísla), Bartoš (tržná rána na loktu po pádu ze schodů) a Zoubek (nemá souhlas Bohemians a smí hrát po splnění všech náležitostí až po 19. lednu).

Zahrály si ale posily Lička a Novotný. K prvnímu velkému utkání za SK nastoupil i mladičký stoper Rendla. „Moc si to nekomplikoval a dá se říct, že to zvládl,“ uvedl kouč na adresu odchovance SK.

V sobotu hraje Kladno v Děčíně s nejlepším prvoligovým celkem podzimu Teplicemi (12.30) a svoje učinkování v základní skupině zakončí hned v neděli (14) soubojem s lídrem druholigové tabulky Ústím nad Labem.

Kladno - Dynamo Drážďany 0:1 (0:0). Branka: 73. Koch. ŽK: Strnad - Petrovič.

Kladno: Kostolanský - Mráz, Gross, Rendla, Procházka - Holub (55. Cigánek), Strnad, Lička, Novotný - Zachariáš (70. Šilhan), Klinka (55. Tatanašvilli).