Proto je v posledních dnech stěžejním úkolem trenérů po podzimu dvanáctého celku tabulky České fotbalové ligy zajistit náhradu za Tesaře.
Nejraději by přivítali v kabině staršího zkušeného gólmana se vztahem ke Kladnu.

Jedním z adeptů na uvolněné místo, který oslovili, je strážce svatyně SK Lhota Martin Šimek. Toho si před osmi lety vytáhl z Novoměstského Kladno do tehdy divizního SK dnes boleslavský kormidelník Miroslav Koubek.

„Nabídku jsem od Míry Chadimy dostal, ale s díky jsem ji odmítl,“ přiznal Šimek, jenž upřednostňuje zaměstnání před časově náročnou kariérou ve vyšší soutěži, jíž by nemohl dát tolik, kolik v přípravě vyžaduje.

Přiznal také, že v jeho rozhodnutí je i trošku pohodlíčka, v první řadě ale láska ke Lhotě.

Naznačil též, že třicítka, už není perspektivní věk, byť gólmani dozrávají až po ní.

„Myslím, že na okrese jsou lepší a mladší brankáři raději to přenechám jim. Mám třeba na mysli Roberta Pečonku,“ konstatoval Šimek.

I jeho tip Pečonka byl v hledáčku trenérů Kladna. Také on by zažil velký kvalitativní krok, co se týče soutěží. Přechod z I. A třídy do ČFL není jednoduchou záležitostí.

To však tuchlovického brankáře neodrazuje. Nabídku odmítl z důvodu, že nemá čas chodit pětkrát týdně trénovat.

„Ani nemám ambice třetí ligu chytat a ani si nemyslím, že bych ji chytal, protože kluci teď hodně trénovali a já z toho trošku vypadl. Nechci sedět na lavici,“ tvrdila pětadvacetiletá opora Tuchlovic, jejichž tréninková zátěž jí plně vyhovuje.

Připustil ale, že pokud by se na SK trénovalo jen třikrát týdně a měl jisté místo jedničky, vážně by o tom odchovanec Kladna uvažoval.
Pro něj je v tuto chvíli brankařina koníčkem, byť by to ve svém věku a při talentu mohl dotáhnout výš. Třeba by ve třetí nejvyšší soutěži zaujal některého ligového šíbra.

„Bylo by to dobré, ale bylo by to moc o štěstí. Riskovat raději nebudu,“ uzavřel Pečonka.