Osmý celek druholigového pořadí bude mít šanci se zbavit v tabulce pravdy minusové položky, hraje totiž na hřišti posledního Hlučína, který má na kontě pouhé tři body. V 7. kole doma zdolal Sokolov 3:2. Pro domácí to bude jeden ze zápasů podzimu, protože v tuto chvíli ztrácí na předposlední Znojmo už čtyři body.

Blízko domova si zahrají dva borci Kladna – stoper Radek Coufal a nejlepší střelec SK, pětigólový Petr Wojnar. „Těším se, protože se přijede podívat hodně kamarádů. Bude to tam ale strašně těžké, poněvadž domácí potřebují vyhrát. My však také chceme před zápasem s Duklou nějaké minusové body vymazat,“ uvedl prvně jmenovaný, jenž očekává, že na utkání by mohl zavítat i ostravský kouč Miroslav Koubek.

„To bude pro mě další motivace ukázat se před ním. V Karviné prý byl,“ řekl Coufal, jenž právě z Bazalů v Kladně hostuje.

Ač to je z Ostravy do Hlučína pouhých coby kamenem dohodil (11 km), v jeho dresu moc Ostraváků nenajdete. „Je to spíš záloha pražské Slavie, takže většinou kluků ani neznám,“ přiznal 20letý stoper, jenž čeká na svoji první druholigovou trefu. „Už mě to začíná trápit,“ přiznal a se smíchem souhlasil s tím, že ideální by pro něj bylo udržet čisté konto a vyhrát jeho gólem.

Kladno pojede v sobotu odpoledne na sever Moravy se stejným kádrem, jaký měl trenér Miroslav Beránek k dispozici proti Varnsdorfu. Přibyl pouze stoper Hyský, který byl v pátek poprvé na tréninku. S kým tedy nastoupí Coufal ve středu obrany?

„Podle posledních zpráv by to mělo být stejně jako minulé utkání se Štěpánem Kučerou. První poločas jsme si na sebe zvykali, ve druhém už to bylo dobré,“ mínil.