"Na podzim jsme doma už potřetí prohráli. Teď to bylo paradoxně v utkání, kdy jsme vstřelili tři branky," konstatoval trenér SK Martin Hřídel.

První šanci měl jablonecký Vošahlík, mířil ale vedle. Za chvíli se Kladnu zranil stoper Beneš a Severočeši si vytvořili dvě čisté šance, gólman Pavlík ale kryl hlavičku Krejčího a vynikl i při velké šanci Zábojníka. Gól si tak museli dát Kladenští sami.

Po rohu u přední tyče poslal míč do své sítě Šilhan (37.). "Myslel jsem, že to bude mít hráč přede mnou, míč neletěl tak vysoko, pak mi padl na holeň," uvedl Šilhan. Největší šanci domácích měl Klinka. Výkop Pavlíka přeletěl posledního Farkaše, avšak pokus o přehození kladenského hrotu Špit vyřešil.

Druhou půli ovládli Kladenští. Byl to ale jejich gólman, kdo při Vošahlíkově hlavičce tasil skvělý zákrok. Domácí z převahy nic nevytěžili a opět sami připravili soupeři gól. Po srážce mezi Procházkou a Bartošem zavěsil Drsek! "Trošku jsme to předvídal," přiznal jablonecký stoper.

Ani to však Kladno nezlomilo. Tlak stupňovalo, Klinkou nastřelilo tyčku a pak se přece jen dočkalo. Šilhan prodloužil na Bartoše, jenž z pravé strany prostřelil Špita. Převaha Středočechů nabrala až drtivých rozměrů a například Klinka dvakrát nedokázal propasírovat míč do sítě.

"Od 65. minuty jsme soupeři nabídli snad pět vyložených šancí. Po druhém gólu jsme nepochopitelně hráli antifotbal. Kladno nás přehrávalo, snížilo a bylo blízko bodu, který by si nasazení a vůli zasloužilo," přiznal kouč hostů František Komňacký. Nevyužitých šancí litoval kladenský kormidelník. "Po snížení jsme měli během pěti minut tři loženky, štěstí se k nám ale otočilo zády."

Kladno – Jablonec 1:2 (0:1)
Branky: 75. Bartoš – 37. vlastní Šilhan, 64. Drsek.
Kladno: R. Pavlík – Mráz, Procházka, Beneš (11. Gross), Broschinský(46. Cigánek) – Bartoš, Strnad, Szabo, Hajník– Šilhan, Klinka.
Jablonec: Špit– Farka, Zábojník, Drsek, Krejčí – Jablonský, Eliáš, P. Pavlík, Kovařík (88. Kocourek) – Vošahlík, Vukovič.
Rozhodčí: Příhoda 2 – Kovařík, Helebrant.
ŽK: Hajník – Kovařík, Vošahlík.
Diváci: 2126.