Oba soupeři nastoupili s mladými brankářskými dvojkami. Pro kladenského Tesaře, jenž nahradil nemocného Pavlíka, to byla premiéra v nejvyšší soutěži a byl to on, kdo v první půli musel tasit ostré zákroky. Poradil si ale jak se šancí Hlouška, tak střelou Eliáše. "Myslím, že utkání zvládl, na druhou stranu ale musím pochválit Zicha, který to zvládl ještě líp," prohlásil domácí trenér Martin Hřídel.

Jablonečtí potvrzovali, že jejich jarní výsledky nejsou dílem náhody a nejblíž zaslouženého vedení byli ve 43. minutě, kdy Eliáš nalil míč Loučkovi, jehož dělovka nejspíš prohnula břevno. Domácí do dvou šancí včasným zásahem nepustil brankář Zich.

Druhou půli otevřela možnost Kladna, Benešova hlavička jen těsně minula břevno. To na druhé straně bylo zakončení hlavou přesné. Po centru Hamouze z levé strany zamířil přesně k tyči Lafata (53.). "Herně jsme propásli první poločas, a když jsme se začali zvedat, dali jsme v pokutovém území prostor Lafatovi. To je při jeho kvalitách hrubá chyba," zlobil se Hřídel.

Z následného tlaku domácích se Severočeši na chvíli vymanili a byl z toho druhý gól. Rohový kop brankář Tesař slabě odvrátil a Hloušek přízemní střelou k bližší tyči (71.) upravil na 0:2.

Domácí ani pak nesložili zbraně. Třeba Procházkovu hlavičku zastavili Jablonečtí na brankové čáře. Dočkali se až v 80. minutě, kdy po faulu na Holuba proměnil penaltu Szabo. V závěrečných minutách mělo Kladno drtivý tlak. Procházkovu další střelu zblokovali obránci, Šilhanovu hlavičku vytlačil Zich a nakonec Drsek přestřelil odkrytou bránu.

"Osmdesát minut jsme měli utkání pod kontrolou, ale posledních deset určitě ne," přiznal trenér hostů Františel Komňacký, jenž se víc než odchodu Čížka do Ruska obával absence brankáře Špita. "Zich nás ale v závěru podržel, chytil čistý gól. Chválím Kladno jak bojovalo, o to je naše výhra cennější," dodal Komňacký.

Kladno – Jablonec 1:2 (0:0)
Branky: 80. Szabo (PK) - 53. Lafata, 71. Hloušek.
Kladno: Tesař – Procházka, Drsek, Beneš, Hajník – Cigánek (46. Bartek), Strnad, Szabo, Šisler (76. Holub) – Klinka (62. Zachariáš), Šilhan.
Jablonec: Zich - Zábojník, Pavlík, Kučera, Hamouz – Haurdič (78. Michálek), Eliáš (83. Krejčí), Loučka, Hloušek – Klapka (88. Vukovič), Lafata.
Rozhodčí: Franěk - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Szabo - Eliáš. Diváci: 1840.