Kladno - Jihlava 4:0 (3:0)

Domácí hráli od úvodního hvizdu s velkou chutí a za aktivitu byly také odměněni. Ve 21. se do centru Zoubeleho na desítce opřel nádherně volejem Cigánek a brankář Vojáček jen bezmocně pokrčil rameny. „Byl to pěkný centr a bylo dobrý, že to padlo k tyčce. Potvrdilo se, že když budeme hrát rychle od nohy, tak to bude dobré. Uvidíme, co ukáže liga,“ řekl střelec úvodní branky utkání.


Ve 30. si svoji svoji druhou trefu v přípravě připsal stoper Gross, k němuž propadl míč mezi jihlavskými obránci. Po deseti minutách se dočkali i borci z Vysočiny, bohužel pro ně se po centru Hajníka nedohodl brankář s Vepřekem, jenž z hranice šestnáctky krásně trefil horní roh své branky! Kladenské pak do kabiny doprovázel zasloužený aplaus.

Po obrátce se hodně střídalo a právě jeden z nových borců Mašanský ukázal, že po něm SK už od zimy toužil oprávněně. Metr za vápnem si přistrčil míč z pravé na levou nohu a s pomocí břevna určil konečný stav. Za chvíli další jeho ránu zastavila spojnice!


„Zatím to vypadá dobře, ale všechno ukážou až ligové zápasy, protože to je něco úplně jiného, hlavně po psychické stránce. Někteří naši hráči s ní nemají zkušenosti, takže uvidíme, co to s nimi udělá,“ řekl trenér vítězů Martin Hřídel, jenž tým odveze v neděli na generálku do Liberce.

„Pojedeme tam se stejným mužstvem, i když o sestavě na ligu máme určitou představu. Hráči, kteří dnes nastoupili si dali říct a nejvyšší soutěž můžou hrát,“ řekl Hřídel.

Rozladěný byl kouč hostů Karol Marko: „Z naší strany to byl velmi špatný výkon. Hlavně v obraně jsme dělali hrubé chyby. Doufám, že facka přišla v pravý čas.“

Branky: 21. Cigánek, 30. Gross, 40. vlastní, 68. Mašanský. Rozhodčí: Hrubeš. Diváků: 250.
Kladno: Kostolanský – Bartoš, Gross (46. Farbák), Killar (60. Beneš), Hajník – Dubský (46. Strnad) – Zoubele (60. Mašanský), Šisler (80. Holub), Holub (46. Šilhan), Cigánek (60. Kabele) – Zachariáš (46. Klinka).
Jihlava: Vojáček (60. Tulis) – Gabriel, Tlustý, Kadlec (33. Lovětínský), Vepřek – Cihlář (60. Tecl), Gába, Schneider, Veselý (46.Tupal) – Rabušic (60. Oliveira), Faldyna (60. Drábek).