Vraný přitom nastoupilo opět bez stopera rady a velmi brzy přišlo o další dva základní kameny sestavy – Zelenku a Chaloupku. Zraněné mají sice i Tuchlovice (Hejduk, Hajník, Brož, Peroutka), ale také širší kádr a i proto udávaly ráz utkání.

Nicméně žádné velké šance se nekonaly. Hostující trenér Klimpl se postavil do středu obrany, dobře tým dirigoval červení se nemohli prosadit.

Drahokoupil o přestávku zkusil svoje hráče razantnější promluvou probrat, na hřiště poslal ex-vranského Jalaghoniu a ten přece jen hru trochu rozhýbal.

Nakonec Tuchlovice daly i gól. V 78. minutě se k jejich dvěma borcům odrazil balon na šestnáctku, Fitko si křikl, že má a míč napálil do sítě – 1:0.

Jenže střelec figuroval i u brzkého vyrovnání. Bojovníci z Vraného se lehce dostali přes střed hřiště, obloučkem se dostali za obranu a Bosňan Hodzič přeloboval brankáře Pečonku – 1:1.

Ještě před penaltami zkusil Drahokoupil fígl nizozemského trenéra Van Gaala a do brány poslal za Pečonku staršího Zelenku. Ten sice jeden pokus Hodziče lapil a za stavu 4:4 udržel týmu naději, ale pak proměnil vranský Kujal a Nejedlý vzápětí selhal (už před ním v první sérii Fitko).

close Vraný (ve světlezeleném) vyhrálo v Tuchlovicích na penalty. zoom_in „Připravovali jsme se na to jako na zápas jara, ale moc to tak nevypadalo. Z té bídy dáme ke konci gól a pak se úplně vykašleme na bránění uprostřed hřiště. V takovém zápase to nepochopím," štvalo Dana Drahokoupila.

Hostující útočník Libor Urban byl pochopitelně spokojenější, i když jeho tým zůstal na předposledním místě. na Tuchlovice ztrácí už jen bod. „Pro tři jsme sice jeli, ale když vypadl Rada, zranili se Chaloupka se Zelenkou, v 60. minutě se zranil i Maroš Klimpl a navíc jsme dostali gól, už jsem moc nedoufal. Z toho pohledu jsou dva body fakt zlaté," neskrýval spokojenost.


Jeho týmu prý stačilo soustředit se na obranu. „Moc jsme toho dopředu vymýšlet nemohli, oni ale naštěstí také nehráli dobře. A průnikové přihrávky středem jsme jim přečetli," dodal Urban.