Již úvod utkání naznačil, v jakém duchu se bude odbývat. Kladenský celek vycházel ze zajištěné obrany, i když velmi pohyblivés agresivním napadáním. Nebylo to žádné tupé odkopávání balonů, ale promyšlená aktivní defenziva, která dělala Liberci od počátku potíže.

Domácí Slovan, který se musel obejít bez gólových útočníkůKeriče a Blažka, se snažil o aktivní rychlou hru s kombinací na co nejméně doteků, byl takřka stálým hostem na kladenské polovině hřiště.

Do první velké šance se po prostrčení míče od Dočkala dostal aktivní Diviš. Octl se sám před brankářem Pavlíkem, avšak technickou střeluposlaltěsně vedle vzdálenější tyče. V 32. min. po Dočkalově rohu jeho nebezpečnou hlavičku z deseti metrů bravurně kryl Pavlík.

Hosté občas zahrozili, ale nejblíže ke gólu byli v první půli v 35. min., kdy se odkop Janů odrazil od Holuba a míč zamířil těsně vedle Zlámalovy šibenice.

Na začátkudruhé půle Liberec přitiskl Kladeňáky před vlastní branku. Dočkalovu pumelici z 20 metrů v 48. min. Pavlík vyrazil. V 53. min.přišel pro domácí šok. Po faulu na Holuba zahrávalo Kladno trestný kop a Szabo po krátké poradě s Hajníkem parádně zakroutil míč do šibenice – 0:1!

"Soustředil jsem se hlavně na to, abych netrefil zeď," přiznal kapitánStředočechů, jenž mínil,soupeř hrál výborně kombinačně. "My jsme ale nehráli druhé housle. Celý tým jezdil, plnil úkoly a za to máme bod." Trenér Hřídel dodal, že Holubova akce byla odvážná.

O remízu nepřipravila SK ani závěrečná šance Liberce, když v nastavení Bosančičova střela z dálky těsně minula tyčku.

Ladislav Škorpil, trenér Liberce: „Měli jsme dnes sice výrazně více ze hry, ale na to se nehraje. Hraje se na góly. Soupeřovy hráče jsme tlačili před sebou, ovšem až v druhém poločase jsme akce zrychlili. Škoda, že už v první půli neproměnil šanci po čtvrthodině Diviš. Dát to z té první šance, asi by hra vypadala jinak, blok soupeře by nebyl takový, otevřel by to. Navzdory důsledné obraně mělo Kladno dobré brejky, každá jeho akce byla nebezpečná. Jeho hráči na to mají rychlostní dispozice, zlobili nás. I když jsme výrazně vyhráli na rohy, vzniklo tam i pár situací, kdy po našem rohu soupeř podnikl velmi rychlý protiútok. Jak moc nám chyběl Kerič? V minulé sezóně nás držel, bez jeho gólů bychom asi nebyli v pohárech. Teď nehrál a nevyhráli jsme, gól dal záložník. To mluví za vše. Hosté jsou každoročně pasování na boj o záchranu, tak jeden bod k ní už mají. No, a my vlastně taky.“

Martin Hřídel, Kladno: „Přijeli jsme s chutí bodovat. Když jsme dali branku, mysleli jsme i na tři body, ale tak, jak se to vyvinulo, jsme rádi i za jeden. Měli jsme výhodu, že Slovanu chyběli tři až čtyři důležití hráči. Ti zbylí nedokázali náš obranný val překonat vícekrát než jednou. Ale myslím, že to nebyl jenom obranný val, co jsme tu předvedli. Jakmile byla možnost, byli jsme aktivní a schopní také nejednou zahrozit.“

Liberec - Kladno (0:0). Branky: 62. Gecov - 53. Szabo.ŽK:Vácha,Čorič -Moravec,Szabo,Pavlík,Strnad,Procházka. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Teuber. Diváci: 4026. Střely na branku: 7:3, mimo: 12:2, rohy: 10:0, ofsajdy: 1:4.
Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Janů - Vácha (83. Bosančič),Frejlach (60. Čorič), Gecov, Dočkal - Nezmar (73. Smetana), Diviš
Kladno: Pavlík - Mráz, Beneš, Procházka, Hajník - Moravec (87. Šilhan), Szabo (92. Hlava), Strnad, Holub - Klinka (71. Zoubele), Tatanašvilli.