Měsíc před startem jarních odvet bylo v plánu odehrát utkání na přírodní trávě, to však při současných klimatických podmínkách není možné, tudíž musí vzít soupeři za vděk umělým povrchem.

Kladenský trenér Martin Hřídel v utkání nevystřídá maximum hráčů, jak se nabízí. Může za to úspěšné tažení Tipsport ligou.

„Zápasů je víc než jsme původně předpokládali. Proto jsem si udělal výpis, kolik minut jednotliví hráči dosud odehráli, a z těch, co jich absolvovali nejméně, mi vyšla kvalitní sestava. Tím by se plus minus mělo vyrovnat jejich vytížení,“ uvedl Hřídel, o jehož příchodu na libereckou lavičku, kde s koučováním jako asistent kdysi začal, se v úvodu zimy spekulovalo.

Obrana by měla být takřka stejná jako v posledním pohárovém utkání s Plzní, záloha má ligové parametry, stejně jako útok. kde se poprvé na předvede David Zoubek.

Liberecký tým také nebude z nejrůznějších důvodů disponovat širokým kádrem. „Co mám informace, tak má dokonce jen jednoho útočníka,“ přiblížil Hřídel.

V Gambrinus lize na sebe soupeři narazili hned v prvním kole a Kladno na severu Čech zásluhou trestňáku kapitána Ondřeje Szabo vybojovalo remízu 1:1.

V sobotu bude hrát Kladno v Nymburku s druholigovým Hradcem Králové (11).

Předpokládaná sestava Kladna na Liberec: Pavlík – Rada, Beneš, Rendla, Hajník – Holub, Strnad, Szabo, Cigánek – Klinka, Zoubek. K dispozici budou ještě Tatanašvilli a Novotný.