Třináctí Cábelící mají o bod víc než jejich hostitelé. Zajímavé je, že většinu získali na hřištích soupeřů, kde jsou druzí nejlepší! Docela kuriózní na jejich venkovní bilanci je, že za sedm vstřelených branek brali jedenáct bodů.

Kouč Kladna Martin Čurda předpokládá, že přijede soupeř, jenž zřejmě ctí pevnou obranu a čeká na kontry. Cizí mu není ani důraz ve středu pole, kde budou SK chybět vykartovaní borci, kteří podobný styl vyznávají – Rada a trenérův syn Jan, jenž prý doma svůj díl za zbytečnou stopku nedostal.

„Myslím, že je natolik inteligentní, že ví, že udělal naivní chybu. Nemá cenu mu to připomínat. Pro něj bude největší trest, že bude v hledišti,“ uvedl trenér SK.

Na druhou stranu by měly být připraveny dvě uzdravené opory – Bartoš a Holub. Oba by měli pomoci ke třem bodům, které Kladenští nutně potřebují pro klidnější zimní přípravu. „Jednoznačně půjdeme za výhrou. Další ztráta by byla nepříjemná,“ uvědomuje si Martin Čurda.

Jeho protějšek Miloslav Kučera se stejně jako Královák na duel moc těší. „Hrajeme po iks letech derby na Kladně a já jsem přesvědčen, že přivezeme minimálně bod,“ prohlásil.

Zápas bude pro několik hráčů Kladna pikantní, neboť budou hrát proti klubu, ve kterém působili. Jsou to Tesař, Samek a Rendla.