Už první kontakt s turnajem byl pro Kladeňáky neobyčejně milý. Po průvodu městem, slavnostním nástupu a hymnách zúčastněných zemí pořadatelé losovali ze všech týmů tři, které obdržely od sponzorů věcné ceny.

Mladí Kladeňáci nevěřili svým uším, když šestiletá dívčina vytáhla z osudí kartičku se jménem SK Kladno. Byla to hlavní cena! V autobusu si tak musela najít místo i desítka fotbalových balonů značky Derby.

Svěřenci trenérského triumvirátu Martin Škvára, Petr Rajgl a Ladislav Trejbal prošli turnajem s jedinou porážkou, kterou v základní skupině utrpěli od německého SV Sandhausen (1:2).

Jejich odplata ale byla sladká. Stejného soka ve finále mleli, ač nastoupili bez čtyř zraněných hráčů. Gól však ne a ne vsítit. „Pomalu jsme je nepustili za půlku a nastřelili dvě břevna,“ uvedl Škvára.

Když rakouský sudí nezapískal ani jasný pokutový kop, přišly na řadu penalty, v nichž Kladeňáci nekompromisně vymetali šibenice, zatímco jejich výtečný gólman Radim Švejda lapil dva pokusy Němců!

„Takový výbuch emocí jsem nezažil. Místo smíchu tam byly i slzy, až jsem měl husí kůži,“ přiznal Škvára, jenž si pochvaloval výtečnou atmosféru, kterou klukům vytvořili do reprezentačních dresů oblečení a vlajkami pomalovaní rodinní příslušníci. Nebyli však sami. Soupeři na tom byli podobně.

A na co ještě mladí Kladeňáci nezapomenou? Před finálovým duelem každého hráče moderátor představil jménem, dotyčný musel vystoupit a uklonit se početným divákům. Nakonec zazněly i státní hymny obou finalistů.

Turnaj organizovaný německou agenturou neměl nejmenší zádrhel. Snad jen, že SK Kladno musel poslední tři utkání odehrát v jednom dni, ač turnaj byl týdenní! Že to zvládl, jen potvrzuje jeho kvalitu.