Za to, že šance nejsou ani v teoretické rovině, si Kladenští mohou sami. "Bohužel jsme nevyužili čtyři vyložené možnosti, zatímco soupeř podobnou neměl ani jednu. Dá se říct, že remíza je nespravedlivá," povzdechl si Hřídel.

Na začátku utkání po Zoubeleho centru brankář Šavol jen vykopl střelu Šislera ze šesti metrů. U dalších tří možností byl výborný Bartek. Po jeho přihrávkách dvakrát zakončoval Zachariáš. Jednou to bylo nad, podruhé byl na místě brankář. Rozhodnout mohl Bartek patnáct minut před koncem, kdy postupoval sám na gólmana. Toho sice překonal, avšak míč putoval těsně vedle pravé tyče!

Jediný kladenský gól padl ve 37. minutě. Drskem sraženou Zoubeleho střelu z hranice šestnáctky brankář vyrazil jen ke Grossovým nohám.

Mostečtí si také vytvořili několik zajímavých situací, vyloženě po gólu však žádná nevolala. "Chybělo nám víc střel a lepší finální přihrávka. Oceňuji však, že hráči jeli v těžkých podmínkách nadoraz," uvedl mostecký trenér Robert Žák.

Severočeši se přece jen vyrovnání dočkali. V 68. minutě zahrával přímý kop z 18 m Štumpf, jehož ránu tečovala zeď a gólman Kostolanský se už nestačil vrátit do středu brány - 1:1. "Byla to smůla. Kdybychom vyhráli, mohli jsme pomýšlet na postup ze skupiny," litoval Hřídel.

Uprostřed kladenské obrany opravdu nastoupil už zmíněný Drsek, který si v 5. minutě zvrtnul kotník, přesto poločas dohrál a měl prsty i v gólu. Ještě si ale v kladenském dresu nekopl do míče, a už byl chudší o pár stokorun. Na hřiště totiž přivedl tým s kapitánskou páskou na levé paži. "Říkal jsem si, že mi ji šoupnou, abych dal nějaký peníze do kasy. S tím jsem počítal a tak to i má být," smíchem prohlásil Drsek.

Branky: 37. Gross- 68. Štumpf. ŽK: Šilhan.
Kladno: Kostolanský - Bartoš (46. Dubský), Drsek (46. Hlava), Beneš, Hajník - Cigánek (46. Holub), Gross, Šisler (46. Szabo), Zoubele (46. Mašanský)- Zachariáš (46. Šilhan), Bartek.
1. Ústí (2 - 200 - 4:1 - 6), 2. Most (2 - 020 - 2:2 - 2), 3. Kladno (2 - 011 - 1:2 - 1), 4. Teplice (2 - 011 - 2:4 - 1)