Kladno pojede na neoblíbený stadion povzbuzeno výhrou nad Slavií. „Vítězství mužstvo povzbudilo. Hlavně proto, že Viktoria vyhrála překvapivě v Brně a my jsme na to dokázali odpovědět tím nejlepším způsobem,“ uvedl trenér Martin Hřídel, jenž věří, že absence defenzivního záložníka Strnada se dá vyřešit.

„Věříme síle našeho kádru. Minule se to také potvrdilo, když nemohl hrát náš nejlepší střelec Šilhan, tak ho dobře zastoupil Zachariáš. A i tentokrát věříme, že Strnada nahradíme buď Dubským, nebo Grossem.

Výkop utkání je v 10.15 hodin, a to se zajídá málokterému soupeři. „Je to veliká výhoda pro domácí, protože jsou na to zvyklí. My se na to připravíme co nejlépe, celý týden trénujeme dopoledne,“ přiblížil Hřídel.

Utkání pod televizním vysílačem může v otázce sestupu mnohé naznačit. „Důležitost je opravdu velká, protože Žižkov se zdaleka nevzdává. Pokud by se mu podařilo doma vyhrát s námi a potom i s Budějovicemi, tak se rázem dotáhne na nás i na Příbram. Pokud my tam ale budeme bodovat, tak uděláme další velký krok k záchraně,“ uzavřel Hřídel.

V Gambrinus lize proti sobě nastoupily Kladno a Žižkov zatím třikrát, zatím pokaždé vyhráli domácí. V hlavním městě se SK na podzim nedařilo. Hrál tam třikrát, ani jednou nebodoval a odvezl si hrozivé skóre 1:13. Na stadionu Žižkova se proti Bohemians trefil Šilhan.

Miroslav BUREŠ, Jiří NAGY