Tuchlovicím sice scházel zraněný útočník Hadrika, ale před sezonou získaly z Kladna Krause a angažmá mladíka se vyplácí stále víc. Kanonýr uštknul Lhotu po půlhodině hry hned dvakrát během šesti minut, jednou po centru a podruhé pro prohazovačce Kedroně.

Po prvním gólu ale publikum strnulo, když se k zemi skácel domácí Skořepa a musela pro něj dojet záchranka. „Chvíli předtím mi někdo přejel kotník a ten najednou strašně otekl. Udělala se tam boule a proto radši volali do špitálu," vysvětloval Stanislav Skořepa, který má na derby smůlu. Zranil se ve Strašecí a teď znovu. „Snad to bude jen nateklé, první vyšetření žádnou zlomeninu neodhalilo. Ještě půjdu na rezonanci, ale věřím, že budu brzo v pořádku," usmál se někdejší talent, kterého vzala do své akademie i Příbram proslulá skvělou prací s talenty.

Zbytek zápasu měl Skořepa už jen jako pořad S mikrofonem za fotbalem, reportérkou pak byla manželka spoluhráče Pavla Hafenrichtera Lucie. „Hlásila skoro samé dobré zprávy, děkuju jí," dodal Skořepa.

zápas byl po dvou gólech Krause vlastně rozhodnutý, ale dál se jiskřilo a góly také padaly. V 60. minutě faulovala obrana Lhoty Cabejška a Hajník z penalty zvýšil na 3:0. Lhota kontrovala střídajícím Daniličem, jeho trefa ale skóre už jen kosmeticky upravila. „Konečně jsme doma vyhráli za tři body a ještě v derby," liboval si asistent trenéra Tuchlovic Vladimír Hodan, který roky vedl právě Lhotu. Pochvaloval si, že zápas měl skutečně správné grády derby, ale bez zbytečně ostrých zákroků. „A výborní byli i rozhodčí," pochválil trio okresních arbitrů Cílek, Vokoun, Pejša.

Trenér Lhoty Petr Hlaváč si zoufal. Ačkoliv hráči na tréninku makají a jeví se dobře, přijde zápas a výkon nikde. „Může to být a asi i je psychikou, ale musíme přiznat, že tenhle zápas se nám vůbec nepovedl. Přitom soupeř nebyl dobrý, zápas svou kvalitou ani do přeboru nepatřil. Ale pořád ještě byly Tuchlovice lepší než my," uznal Hlaváč, jenž mohl nasadit opory Šalamouna s Kavkou až v průběhu utkání kvůli zranění či vynucenému tréninkovému manku.

Lhota teď nutně potřebuje doma zdolat Poříčany, aby měla aspoň nějakou šanci na záchranu.