O záchraně bylo jasno už do přestávky, Kladenští však o jednoznačném vývoji utkání v Jablonci neměli ponětí.

Zápas také začali zostra, hned v úvodu je mohl uklidnit Zachariáš, jehož dvě šance lapil Bučko. Přízemní, ránu vytáhl od levé tyče, pak si poradil i s hlavičkou. To ale byly jediné dvě příležitosti herně vyrovnané první půle hrané za vytrvalého deště.

Po pauze už ničím nesvázané Kladno Slezany na chvíli zatlačilo, Drsek i Zachariáš ale hlavičkovali mimo. "Průběžný stav z Jablonce jsme znali, takže už to bylo klidnější. Chtěli jsme si zahrát kombinační fotbal a nakonec jsme z jediné akce inkasovali," uvedl kladenský útočník Michal Zachariáš, jenž se ocitl ve třech šancích. "Mrzí mě hlavně, že jsme poslední zápas nevyhráli. Chtěli jsme se s diváky loučit vítězně," přiznal.

Gól hostů ale padl až z jejich druhé možnost. První Krautovu šanci ze 70. minuty totiž Pavlík vytěsnil na roh. Když se potom ani podruhé netrefil do brány hlavičkující Drsek, přiletěl blesk z čistého nebe. V šestnáctce napřáhl Robert Zeher a svým šestým gólem v sezoně pokazil domácím oslavy. "Kladno dobře bránilo, pak ale přišla jediná naše šance a byl z ní gól. Zkusil jsem to křížně a super to tam zapadlo," prohlásil ostravský střelec.

Na výhře hostů nic nezměnila ani poslední šance Kladna v závěrečných vteřinách. Přesto vítězný pokřik zněl z obou kabin. "Naše hra byla dobrá, ale bohužel tomu chyběly góly. Ty nám teď schází často," připomněl kapitán Kladna Ondřej Szabo poslední tři zápasy, v nichž jeho tým vyšel střelecky naprázdno. "Každá porážka mrzí, ale v tuhle chvíli je nejdůležitější záchrana," dodal s úsměvem.

Kladno – Ostrava 0:1 (0:0).
Branka: 85. Zeher.
Kladno: R. Pavlík – Bartoš, Drsek, Beneš, Procházka – Bartek (58. Holub), Strnad, Szabo, Hajník – Klinka (67. Zoubele), Zachariáš (76. Šisler).
Ostrava: Buček – Zásada, Neuwirth, P. Pavlík, Wojnar (57. Kraut) – Rajtoral (70. Bartl), Marek, Tomašák, Metelka, Mičola (87. Ricka) – Zeher.
Rozhodčí: Kocourek – Lhoták, Štěrba. ŽK: Bartoš – Neuwirth, Mičola. Diváci: 3214.