Pokud budou sladké, bude to velký úspěch, hrají totiž na hřišti třetího celku tabulky, který před sezonou patřil mezi žhavé kandidáty postupu a doma ztratil jen jednou remízou. Na první Chrudim ale ztrácí už 14 bodů.

Trenéři SK se budou muset obejít bez dvou důležitých hráčů, kteří se zranili v posledním utkání s Kunicemi.

„Bartoš nebude, zkusí to až na pondělním tréninku. Holub se určitě nestihne dát do stoprocentního stavu, takže zvažujeme, zda ho nebudeme šetřit na Králův Dvůr,“ uvedl kouč Martin Čurda.

Jeho tým by tak mohl nastoupit ve složení, v němž končil poslední zápas.

„Změníme ale rozestavení. Ze začátku určitě nebudeme hrát aktivně na jejich půlce po ztrátě míče, spíš budeme spoléhat na brejky. Uvidíme ale, jak se bude zápas vyvíjet,“ prozradil trenér s tím, že se budou snažit využít ofenzivních choutek obránců soupeře, tudíž nastoupí se třemi hráči vpředu.

„Uvidíme, jak nám naše záměry budou hráči plnit, kdyby to dokázali jako s Kunicemi, byli budeme rádi. Ještě však potřebujeme zlepšit přehled ve hře,“ řekl Čurda,

Pardubičtí zmíněné manko mohou výrazně zmenšit. Musí ale doufat, že Chrudim prohraje v Kunicích a sami na jejím i v posledním kole vyhrají. O jejich motivaci budou mít Kladenští pozici těžší.

Východočeši vyznávají kombinační hru a spoléhají na osmigólového střelce Petruse. Zajímavostí je, že ve vedení klubu působí internacionál Luboš Kubík, nedávný asistent nároďáku USA.