„Každý bod z venku je dobrý, z Liberce obzvlášť. Přestože mu chyběli hráči, čišela z něho velká síla. Jsme za něj hodně rádi,“ vrátil se k úvodnímu kolu trenér Kladna Martin Hřídel, který v neděli neočekává oslnivou podívanou. „Bude to hodně těžké a asi to nebude moc pěkné na koukání. Věřím, že potvrdíme naší kvalitu z domácích zápasů v loňské sezoně a zvítězíme.“

Kladenští by nemuseli měnit úspěšnou sestavu ze severu Čech, nemají však alternativu na kraj obrany, protože Bartoš bude ještě jedno utkání stát a Broschinský si ve středeční přípravě v Tuchlovicích pohmoždil koleno.

Jarní souboj s Příbramí o šest bodů vyhrálo Kladno gólem Tomáše Klinky „Vzpomínám si na něj. Po dlouhém autu to ke mně propadlo a já to z malého vápna proměnil,“ připomněl důležitou trefu nejzkušenější útočník SK.

Podle něj budou Příbramští hrát ze zabezpečené obrany a čekat na brejky, tak jako v Ostravě, kde smolně přišli o bod v nastavení. „Ještě jsme video z utkání neviděli, ale co říkali trenéři, podali tam kvalitní výkon a průběh utkání byl vyrovnaný,“ řekl Klinka, jenž očekává podobný scénář jako na jaře.

V čem by to ale mohlo být jiné je tlak na hráče obou týmů, byť pro hosty by případný nulový zisk ze dvou zápasů venku nebyl dvakrát milý. „Přece jenom je začátek sezony, takže to tak důležité jako na jaře nebude, i když každý bod může být nakonec důležitý,“ dodal Klinka.

Nový kouč Příbrami Marko nemá na Kladno dobré vzpomínky, loni zde v letní přípravě prohrál s Jihlavou 0:4.