Těsně před utkání došlo na každé straně k jedné změně. U domácích zraněného brankáře Pavlíka nahradil Kostolanský, u Západočechů se na hřišti neobjevil útočník Krbeček.

Na překvapivě dobrém terénu se hrál v první půli poměrně dobrý a svižný fotbal. Západočeši i bez Horvátha potvrzovali, že jsou v dobré formě. V první půli byli díky přesné kombinaci lepším týmem, častěji zakončovali. Jediné, co nedokázali, bylo zúročit převahu v gól.

Nejblíž tomu byli Hochmeister a Kolář, ani jeden však před bránou nezkrotil míč. Na straně domácích byl nejnebezpečnější volej z levačky Procházky.

Po změně stran domácí přidali, Šilhan ještě před Ticháčkem neuspěl, přišla však 60. minuta a s ní skvělý tah kladenské lavičky. Za Smutného šel na hřiště Šisler, který po minutě dal svůj první ligový gól.

Z levé strany poblíž rohu šestnáctky napálil balon tak parádně, že zapadl do vzdálenějšího rohu Ticháčkovy svatyně! Závěr utkání Kladenští bezchybně zvládli takticky a mohli oslavit tři cenné body.

"Přestože naše mužstvo nemělo takovou fotbalovou kvalitu jako Plzeň, bylo cítit, že za vítězstvím jde, nechci nijak přehánět, ale proto si myslím, že jsme si tři body zasloužili i vzhledem k tomu, že jsme těsně před utkáním museli měnit gólmana. Cením si také výkonu hráčů z lavičky," řekl k zápasu domácí kormidelník Martin Hřídel.

Jeho protějšek Pavel Vrba poprvé s týmem prohrál, stalo se tak po pěti zápasech bez porážky. "Řekl bych, že Kladno mělo větší touhu po vítězství a hlavně bylo důraznější. Je ale smutné, že jsme prohráli po jedné z jeho mála střel, i když se taková málokdy vidí. Pro nás to jsou ztracené body."

Kladno – Plzeň 1:0 (0:0). Branka: 61. Šisler.
Kladno: Kostolanský 2 – Procházka 3, Beneš 3, Gross 3, Hajník 3 – Strnad 2 – Bartoš 3, Szabo 3, Herzán (79. Dubský), Smutný 3 (60. Šisler 2) – Šilhan 3 (84. Zachariáš). Trenér: Hřídel.
Plzeň: Ticháček 3 – Limberský 3, Navrátil 3, Rada 2, Jiráček 3 (72. Smola) – Hochmeister 3 – Petržela 2 (83. Varadi), Kolář 3, Halama 4, Rezek 4 – Tatanashvili 4 (46. Mika 4). Trenér: Vrba.
Rozhodčí: Kocourek – Chytil, Vysloužil. ŽK: Procházka – Navrátil. Diváci: 1680.