Záložník Kabele bude v nové sezoně hrát v druholigovém Varnsdorfu, kde uspěl na testech. Polepší si Chalupa, jenž divizní dres vyměnil za barvy třetiligových Ovčár. Výrazně si údernou sílu vylepší Slaný, kam se vrací útočník Hadrika.

„Pokud by chtěl zůstat v Kladně a byl o něj zájem, tak mu nebudeme bránit. Pro nás je velkou posilou. Teď mohu klidně pustit Hořejšího do Strašecí, kam už odešel na půlroční hostování Mrština,“ uvedl předseda SK Slaný Hořejší s tím, že o Hořejšího je zájem i v Německu.

Co se týče dalších hráčů SK Kladno, mladý stoper M. Pejša bude výraznou posilou mateřského Slovanu, jehož kádr nepatří mezi nejširší, Roubík se vrací do SK Rakovník a Cajsl do Viktorie Žižkov. O Kozla prý má zájem Velká Dobrá a otazník zatím visí nad působením dalšího mladého borčíka Výborného.

Tři hráče měl SK Kladno v loňské sezoně ve Velvarech. Volní jsou Neuman, po brankáři Kierykovi pošilhávají Doksy, zkušený Šelicha má namířeno do Rakouska. „Zatím s námi o nich nikdo nejednal,“ konstatoval Novák.