Průměrné výsledky týmu v přípravě moc optimismu nevyvolávaly, přesto byl trenér Martin Hřídel spokojený. „Loni byly hodně úspěšné a pak to nebylo dobré,“ uvedl v duchu otřepaných slov, že v přípravě se vyhrávat nemá. Jediné, co ho však před sobotním startem Gambrinus ligy trápí je, že se nepodařilo z několika důvodů nepodařilo sehrát obranou čtveřici tak, jak potřebovali.

Jeho asistent Stanislav Hejkal věří, že se podaří zacelit díru po stoperu Drskovi. „V podobě Mráze se nám podařilo do budoucna přivést adekvátní náhradu. Věřím, že s Benešem, Procházkou, Bartošem a případně Broschinkým vytvoří kvalitní obranu.“

Kladno absencí vyhřívaného tréninku odehraje tři utkání na Strahově, pro tým, jenž těžil zejména z domácího prostředí, to není dobrá zpráva. „Problém to je, musíme se ale naučit bodovat venku, kde budeme hrát osmnáct utkání. Navíc bereme fotbal lidem na Kladně,“ uvedl Hejkal.

Aby tomu tak nebylo i v budoucnu, musí se vyhřívání bezpodmínečně vybudovat. Klub v říjnu podal žádost na ministerstvu o dotaci, která byla v březnu zamítnuta. Pak se naskytla možnost, že levnější technologii vyhřívání tepelnými kabely. Jeho podmínkou však je, aby stadion byl ve vlastnictví města.

Klub si proto půjčil 11 milionů od radnice. "Ty nám pomohou stadion oddlužit tak, abychom mohli dokončit jeho bezúplatný převod pod město," přiblížil Novák.