Velvarský stadion zvolilo vedení klubu proto, aby se tým, jenž v sobotu 25. července zápasem v Liberci zahájí svoji čtvrtou sezonu v Gambrinus lize, víc přiblížil fotbalovým fanouškům ze vzdálenějších míst okresu. „Věřím, že přijde minimálně tři sta lidí,“ předpokládá předseda velvarského Slovanu David Vedral s tím, že trávník je v letní pauze v perfektním stavu.

Kladenští přikládají duelu velký význam, protože je předposledním testem před začátkem sezony. Podle námi předpokládané sestavy tak diváci uvidí zbrusu novou, zřejmě nejmladší stoperskou dvojici v nejvyšší soutěži: Beneš (21) – Mráz (24), které bude jistit záda zkušený gólman Pavlík.

Na pravém okraji obrany jistě nebude Bartoš, jenž pro karty bude první dvě kola stát. Nejspíš ho zastoupí další novic Broschinský. Na druhé straně obrany je otazník nad zdravotním stavem Procházky, jinak bude připravený Hajník, jenž už nasbíral ligové zkušenosti.

Na pravém kraji zálohy se se zřejmě představí další nový hráč – Moravec, střed bude klasický stejně jako levá strana – tvůrce hry Szabo, defenzivní Strnad s dlouhými auty a Zoubele. Nové složení by mohl mít útok. Zkušeného Klinku na hrotu doplní Gruzínec Tatanašvilli, od kterého si trenéři slibují hlavně góly. Zde je ale hodně variant.

Rezerva SK postaví v svém vůbec prvním přípravném utkání proti Měcholupům mladičký tým. Do hry naskočí až deset loňských dorostenců! „Bude to vyloženě test, chci vidět, co v nich je,“ uvedl trenér Radek Duda, který bude spoléhat na doporučení svého asistenta Petra Brabce, jenž mladé hráče dobře zná.

K dispozici bude mít i všechny borce z loňska vyjma kvarteta, které se připravuje s áčkem (Samek, Chalupa, Zeze, Rendla). Na trávníku se objeví i doberský forvard Neuberger a příští týden se o triko popere i vranský střelec Urban.